Reakce ČT na sobotní pořad Katovna

radiotv22Česká televize nesouhlasí s informacemi a prohlášeními, které zveřejnili pánové Just a Rejžek v diskusním pořadu Katovna, který byl odvysílán na programu ČT2 tuto sobotu 22. června 2002.

Oba kritici, kteří moderovali pořad Katovna, využili a zneužili přímého přenosu pořadu k jednostrannému vyřizování účtů s vedením redakce aktuální publicistiky, s ředitelem zpravodajství a dalšími osobami poté, co byli informováni o tom, že pořad Katovna v současné podobě již nebude  součástí nového podzimního programového schématu ČT.

Vedení redakce aktuální publicistiky odmítlo před vysíláním kritického klubu Katovna požadavek moderátorů  na účast v pořadu, ve kterém mělo, dle přání pánů Justa a Rejžka, vysvětlit důvody, které vedly ke zrušení „jejich“ pořadu. Vedení redakce aktuální publicistiky tento jejich požadavek odmítlo s tím, že důvody ukončení tohoto pořadu byly již sděleny a vysvětleny jak dramaturgovi pořadu, tak i samotným moderátorům a to nejen prostřednictvím oficiálního dopisu, ale též při společném setkání za účasti všech tvůrců pořadu.

Kritický klub  Katovna bude nahrazen od podzimu 2002 novým kritickým pořadem, který zprostředkuje svým divákům daleko širší spektrum okruhů a témat, než tomu bylo doposud.

David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .