První česká hitparáda na MTV se objeví v pořadu World Chart Express

radiotv221Praha, duben 2002 – Od začátku dubna zařadila hudební stanice MTV zbrusu novou show přinášející hity z celého světa – MTV World Chart Express – s cílem přinést divákům ty nejžhavější novinky z každého místa na zemi. Každý týden Vás Mimi K, spolu se spoustou známých hvězd z MTV, provede tím co právě hýbe světem – nejlepší funky nahrávky, nejatraktivnější události a nejčerstvější trendy z Evropy, Austrálie, Indie nebo třeba až z Japonska. Připravte se na zajímavosti, překvapení a zábavu při poslechu novinek pop music a dozvíte se více o tomto mezinárodním jazyce.
Pro českého diváka je tato globální show MTV ještě přitažlivější díky tomu, že se zde poprvé objeví i hitparáda z České republiky! Mimi K k tomu říká:”Jsem moc ráda, že mohu uvádět World Chart Expres, neboť přináší kvalitní a rozdílnou hudební scénu z celé zeměkoule. Zařazení české hitparády a českých klipů jistě velice ocení čeští diváci MTV. První reakce na novou show byla fantastická a byli jsme zaplaveni obrovským množstvím reakcí diváků přes e-mail (WorldChartExpress@mtvne.com) a webovou stránku věnovanou této hitparádě (http://www.mtve.com/european/).“
MTV připravuje hitparádu World Chart Express podle českých žebříčků, informací gramofirem a zkušeností s hudebním programem. Všechny tyto faktory se pak promítnou v českém žebříčku 5 nejúspěšnějších skladeb.
V České republice je stanice MTV distribuována prostřednictvím kabelové a digitální satelitní sítě. Mezi největší provozovatele kabelové televize patří společnosti UPC Česká republika, a.s. a Intercable CZ. „Společnost UPC Česká republika, a.s. je velmi potěšena skutečností, že MTV nabídla prostor i špičkovým českým interpretům. Je si jista, že MTV tímto způsobem zvýší už tak svoji vysokou oblibu u diváků kabelové a digitální satelitní televize UPC,“ řekl u této příležitosti Václav Bartoň, generální ředitel UPC Česká republika, a.s. a dodal: “Konfrontace celosvětové a místní hudební produkce je užitečná nejen pro samotné hudebníky, ale ve svých důsledcích z toho má největší užitek mladý divák. My jsme šťastni, že mu můžeme tuto novinku nabídnout.“
„Skutečnost, že tento špičkový kanál zařazuje v rámci pořadu World Chart Express hitparády i z jiných zemí, než jsou tradiční popové velmoci jako USA a Velká Británie, a to i z České republiky dává možnost pro naše diváky vidět špičky české pop music vedle nejpopulárnějších světových interpretů. Tento fakt může pomoci českým umělcům k jejich zviditelnění v zahraničí a dále rozhodně povede k ještě větší sledovanosti MTV u diváků, kteří využívají služeb kabelové televize a mají tak možnost tento kanál sledovat,“ komentuje uvedení nové show Michal Martinovský, Marketing & Sales Manager společnosti Intercable CZ.
Romana Pašková, marketingová ředitelka BMG Czech Republic, k tomu poznamenala:“ Po prvním uvedení World Chart Express na MTV se na nás obrátili novináři se žádostí o rozhovory se skupinou Lety Mimo. Dříve je za hvězdy nepovažovali, ale když se objevili na MTV, všechno se tím změnilo. Díky MTV tak mají nadějní čeští interpreti zase motivaci dělat hudbu a točit videoklipy.“
„Jsem nadmíru spokojená s reakcí diváků, dokonce i s těmi, které jsme měli ještě před uvedením této show. Už teď se těším, jak se show bude rozvíjet dále I na to, jak se nám podaří ještě více lokalizovat show,“ komentuje Tanja Flintoffová, programová ředitelka MTV a VH1 Europe.
Pro více informací kontaktujte prosím:
Nicole Kyriacou
MTV Networks Europe
Tel: 0044 207 284 7744
Fax: 0044 207 284 6479
MTV Europe je největší evropskou sítí hudebních televizí vysílajících 24 hodin denně pro více než 103 milióny domácností ve 43 zemích prostřednictvím pozemních vysílačů, kabelových rozvodů a satelitu.  MTV Europe v současné době provozuje následující televizní stanice – MTV UK & Ireland, MTV Italia, MTV España, MTV Germany (vysílající v Německu, Rakousku a německy hovořícím Švýcarsku), MTV2 (hudební stanice hrající pop v Německu), MTV France (vysílající ve Francii, Belgii a francouzsky hovořícím Švýcarsku), MTV NL, MTV Polska, MTV Nordic a MTV European (stanice vysílající v angličtině ve 22 zemích zahrnujících i Řecko, Izrael a Portugalsko). 
MTV Europe také v nedávné době získalo TMF v Holandsku, které bude vysílat vedle MTV NL. Provozuje také 5 digitálních televizních stanic ve Velké Británii – MTV Dance, Base, Hits, MTV2, VH1 Classic; stanice Base, Hits, MTV2 a VH1 Classic vysílají také v Evropě. Webové stránky jsou spuštěny v 8 jazycích: MTVe.com připravené pro MTV Europe / Nordic, European & Netherlands v angličtině; mtv.fr pro Francii, mtv.de a mtv2.de obě v němčině pro Střední Evropu, mtv.it zaměřená na diváky v Itálii, mtv.es spuštěná pro diváky MTV España; mtv.co.uk pro diváky MTV ve Spojeném království a Irsku, mtv.pl sloužící divákům MTV Polska a mtv2europe – webová strana v angličtině připravená vedle digitální stanice MTV2. Všechny tyto kanály jsou speciálně připraveny tak, aby uspokojily vkus a přání místních diváků s moderátory hovořící jejich jazykem, vlastním programem a playlisty.
Martin Kocourek
Marketing & PR Manager
Zone Vision Czech s.r.o.
Washingtonova 5
110 00  Praha 1
tel.: +420 2 24 210 610; 24 212 064
fax: +420 2 24 210 609
e-mail: mkocourek@zonevision.cz
http://www.zonevision.com

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .