Prohlášení skupiny Kryštof k neúčasti na Andělu 2001

radiotv221Nesmírně si vážíme všech nominací na ceny Akademie populární hudby „Anděl 2001“.

Ještě před rokem se nám o takovém úspěchu nezdálo ani v nejtroufalejších snech a jsme velmi šťastni, že jsme se ocitli v tak úctyhodné společnosti. Právě proto je nám stejně nesmírně líto, že se nemůžeme dostavit na závěrečný ceremoniál, spojený s udílením těchto cen, k jehož televiznímu přenosu získala práva televize Nova.

Nechceme se účastnit přenosu, který si podle našeho názoru televize Nova koupila od pořadatelů jen proto, aby díky vysoké sledovanosti mohla získat finanční prostředky z reklam, za které ve výsledku nebude vyrábět ani nakupovat kvalitní hudební pořady, ale bezpochyby prostoduché telenovely nebo estrády, o kterých si myslíme, že kazí vkus naší společnosti.

Nominace a ceny Akademie populární hudby „Anděl 2001“ vypovídají o kvalitě, kterou podle našeho názoru televize Nova neprezentuje, ale zajímá ji až tehdy, když na ní může vydělat. A tomu se my nechceme propůjčit. Jsme přesvědčeni, že bychom tak zklamali okruh našich příznivců.

Byli bychom rádi, kdyby toto naše prohlášení neovlivnilo rozhodování členů Akademie populární hudby, protože se jedná skutečně jen o náš názor na programy TV Nova.

Skupina Kryštof

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .