Prohlášení Koalice k roli sdělovacích prostředků ve volební kampani

radiotv22Musíme se ozvat

V nejcitlivějším předvolebním období, dva týdny před volbami Koalice nedostala prostor v nejdůležitějších televizních debatách o politice. Jedná se o nedělní pořady TV Nova „Sedmička“, TV Prima „Partie“ a pořad ČT „Naostro“. V posledních dvou nedělích před volbami v nich mají zastoupení pouze představitelé ODS, ČSSD a KSČM. Žádný zástupce Koalice ani jiné kandidující politické strany.

Koalice má důvodné podezření, že existuje záměr určitých sdělovacích prostředků odstavit Koalici, tedy KDU-ČSL a US-DEU, z očí veřejnosti, zejména té části, která se z nejrůznějších důvodů rozhoduje o tom, koho bude volit až na poslední chvíli. Musíme konstatovat, že zvýhodnění tří parlamentních stran je pokusem o narušení regulérnosti volební kampaně, omezení svobodné politické soutěže a vytvoření výhody pro naše konkurenty.

Velmi nám záleží na tom, aby hromadné sdělovací prostředky mohly nezávisle působit. Prokázali jsme to mnohokrát v minulosti. Tuto nezávislost nyní jmenované sdělovací prostředky zneužily ve volebním boji a snaží se jej ovlivnit.

Proto se obracíme na občany a ubezpečujeme je, že i přes tuto zjevnou diskriminaci se nenecháme odradit.

Vážení spoluobčané, Koalice se musí ozvat a informovat vás o skutečném stavu věcí. Nedejte se ani vy odradit manipulací a volte Koalici. V případě volebního úspěchu ručíme za to, že budeme dbát o nezávislost médií a že se tyto praktiky nebudou opakovat. Úspěch Koalice bude vaším vítězstvím.

Cyril Svoboda
předseda KDU-ČSL

Hana Marvanová
předsedkyně US-DEU

V Praze dne 6. 6. 2002

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .