Příznivcům hokeje začal dlouho očekávaný každoroční svátek

radiotv221Ze tří letošních nejvýznamnějších vrcholů světového sportu (zimních olympijských her a světových šampionátů v ledním hokeji a fotbalu), které mohou diváci sledovat exklusivně na obrazovkách České televize, začal v pátek 26. dubna ten hokejový.
Během prvních tří dnů šampionátu vysílala Česká televize přenosy tří utkání hraných v základní části mistrovství. V pátek to byl zápas české reprezentace se Švýcarskem, v sobotu střetnutí Kanady s Lotyšskem a v neděli zápas našeho národního mužstva s Japonskem.
Z 367 minut hry nejvíce diváků přilákala obě utkání českého týmu. Jako zatím atraktivnější se ukázal nedělní zápas mezi Českou republikou a Japonskem, který vidělo 1,302 milionu fanoušků, tedy 13,2 % diváků od 4 let výše.  Podíl na publiku dosáhl u tohoto utkání 29 %. Páteční utkání Česká republika vs. Švýcarsko si nenechalo ujít 1,250 milionu, tj. 12,7 % diváků od 4 let výše, kteří celkově dosáhli podílu na publiku ve výši 30 %. Sobotní střetnutí Kanady s Lotyšskem přilákalo téměř 400 tisíc hokejových diváků.
Co se dospělých týče, při sledování hokejových přenosů mají převahu v publiku muži nad ženami, a to v poměru 2,1 : 1.
Zájem sledovat úvodní přímé přenosy v průběhu prvních tří dnů na hokejovém šampionátu relativně rostl s vyšším vzděláním, zatímco hodnota sledovanosti podle vzdělání hokejových fanoušků kolísala. Relativně nejvíce hokejového publika pocházelo z řad 35-54letých.
Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9, e-mail: karel.zeman@czech-tv.cz
David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .