Přpady porušování autorských práv k pořadu Big Brother ve střední Evropě

radiotv221Endemol podniká právní kroky proti výrobcům pořadu ‚Valo Vilag‘ v České republice, na Slovensku a v Maďarsku z důvodu porušení autorských práv a nekalé soutěže.Endemol podniká právní kroky proti výrobcům pořadu ‚Valo Vilag‘ v České republice, na Slovensku a v Maďarsku z důvodu porušení autorských práv a nekalé soutěže. Endemol povazuje ‚Valo Vilag‘ za protiprávní napodobeninu svého mezinárodně mimorádně úspěšného formátu ‚Big Brother‘.

‘Valo Vilag’ byl poprvé vysílán v Maďarsku v roce 2002 stanicí RTL Klub. Je distribuován maďarskou společností IKO Production. V září 2005 jsou plánovány místní verze pořadu ‘Valo Vilag’ na TV Prima v České republice a TV Joj na Slovensku. Produkce je v rukou společností TV Produkce, resp. TV Joj. Endemol zahájil soudní řízení proti IKO Production, TV Prima, TV Produkce a TV Joj.

Nynější soudní řízení koinciduje s nedávno oznámeným uvedením pořadu Big Brother na televizní stanici CME v České republice – TV Nova a později v průběhu tohoto roku na televizní stanici CME na Slovensku – TV Markíza. Oba provozovatelé vysílání budou prvními ve svých zemích, kteří budou pořad Big Brother vysílat.

Endemol věnuje mimořádnou pozornost právním řízením proti každému, kdo poruší jakákoliv práva duševního vlastnictví společnosti Endemol, a to kdekoliv na světě. Mezi nedávná vítězství je možno zařadit soudní proces v Chorvatsku před dvěma měsíci proti neoprávněnému užití pořadu Big Brother a ochranné známky Big Brother chorvatským kanálem Nova TV. Wim Hoen, manažer práv duševního vlastnictví ve skupině, se vyjádřil takto: “S tímto novým nárokem Endemol dále ukazuje, že bere ochranu svých děl mimořádně vážně.”

Slovensko bude devátou zemí v regionu, kde bude Big Brother vysílán, a následuje tak Bulharsko, Chorvatsko, Českou republiku, Polsko, Rumunsko, Rusko a Srbsko, kde byl Big Brother vysílán, anebo bude vysílán v nejbližší době. Big Brother Slovensko bude již 34. zemí v mezinárodním měřítku, kde se bude pořad vysílat.

Jeroen van Waardenberg,

Endemol Holding,

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,