Prima ztrácí vlajkovou loď, Rodinná pouta zastavena

Dnešní díl Rodinných pout – nejúspěšnějšího seriálu Televize Prima – byl pravděpodobně na nějaký čas poslední. Další vysílání seriálu Primě zakázal předběžným opatřením soud, když vyhověl žádosti produkční firmy Pro TV. Právníci televize zvažují další kroky, jak se proti rozhodnutí bránit.

Předběžné opatření vydal soud minulý týden na základě žádosti Jana Novotného z produkční společnosti Pro TV, která pro Primu vyrobila první dvě řady seriálu. Výrobu třetí řady, jejíž 21. díl dnes Prima odvysílala, televize svěřila produkční firmě Etamp a právě proti tomu Novotný protestoval. Vydaně předběžné opatření zakazuje společnosti FTV Prima seriál vysílat a autorkám scénáře – Jitce a Kateřině Bártů – s novou produkční společností spolupracovat.


„Byly porušeny závazky, které byly uzavřeny mezi námi a Primou a mezi námi a scénáristkami,“ řekl ČTK k důvodům svého kroku producent Pro TV Jan Novotný. Důvodů bylo podle něj více, mimo jiné údajné porušení práva opce na pokračování výroby seriálu. „Jestli nás Prima vyzve k dalšímu jednání, jsme připraveni. Ale to se zatím nestalo,“ podotkl Novotný.


Prima se svým vyjádřením váhala jen několik dní a dnes oznámila, že vysílání Rodinných pout ukončí, přestože na základě informací o soudním rozhodnutí, které má, ho považuje za neoprávněné a bude se proti němu bránit. „Spor se společností PRO TV, který považujeme za naprosto neopodstatněný, je nyní v rukou našich právníků, kteří na celé věci stále pracují. Zvažují další kroky, které v celé záležitosti  podnikneme, abychom se domohli svých práv. Budeme se samozřejmě snažit, aby naši diváci o své oblíbené herce a nové dávky emocí nepřišli,“ říká Aleksandras Cesnavicius, generální ředitel Prima TV.


Rodinná pouta jsou dlouhodobě nejúspěšnějším seriálem TV Prima, který v minulosti pravidelně sledovaly téměř dva miliony. Po nástupu Ordinace v růžové zahradě sice jejich sledovanost výrazně poklesla, ale přesto se stabilně držela nad hranicí jednoho milionu diváků, což jim stále bezpečně zajišťovalo pozici vlajkové lodi TV Prima. Přerušení nebo dokonce úplný konec seriálu by pro Primu znamenalo další pokles podílu na trhu a další hlubokou ránu po propadácích letní reality show Bar a podzimního Trosečníka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .