Prima získala seriál Chalupáři

radiotv221Jarní programové změny na Primě jsou čistě kosmetické: přichází závody Formule 1, Trní změní grafiku a částečně design studia, a vedle populárního seriálu Chalupáři stanice sází na osvědčené české filmy.

Populární seriál Chalupáři z archivu Československé televize získala televize Prima. Na obrazovce se poprvé objeví 2. dubna a poté každé úterý od 19:55. Na tiskové konferenci k jarním programovým změnám to řekl generální ředitel Primy Martin Dvořák, podle něhož Prima na duben chystá také premiéru německého dokumentárního cyklu Hitlerovy ženy, který navazuje na úspěšné série Hitlerovi muži a Hitlerovy děti, vysílané Českou televizí.

Trní s erotikou?

Určitými změnami projde talk show Trní, které od poloviny února moderuje Bára Štěpánová. „Od dubna chystáme vysílat v nové dekoraci (opět s motivem trnů), s novou znělkou a jingly. Také bychom chtěli zařazovat do pořadu víc reportáží, ukázat hosty v prostředí, ve kterém se běžně pohybují,“ přiblížil dramaturg pořadu Zdeněk Pokorný. Štěpánová podle něj chystá více pikantních, choulostivých a dokonce erotických témat. Cílem Primy je přitáhnout k Trní také mladší diváky.

Hosty dubnového pořadu Benefice budou slovenský herec Marián Labuda (úterý 2. dubna) a folkový zpěvák František Nedvěd (úterý 23. dubna). Na 9. dubna si Prima připravila zábavný večer k osmdesátinám herečky Stelly Zázvorkové. Nedělní odpoledne budou patřit přenosům závodů Formule 1 s komentátorem Jiřím Nikodýmem, která se budou po týdnu střídat s přenosy závodů silničních motocyklů (komentuje Martin Štefl). Nadále pokračují jednání s televizí Nova o sublicenci na přenosy I. fotbalové Gambrinus ligy.

Opět české filmy

Ve filmové oblasti Prima tradičně sází na osvědčené české snímky, které tematicky řadí do skupin podle jejich hlavních protagonistů – Jaroslava Marvana, Jana Wericha, Petra Nárožného, Vladimíra Menšíka, Miloše Kopeckého a dalších. Na obrazovce se objeví např. Císařův pekař a Pekařův císař, Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Plavecký mariáš, Jak napálit advokáta, Křtiny, Půl domu bez ženicha, Železný dědek, Což takhle dát si špenát a další.

V uplynulém týdnu Prima zaznamenala nárůst podílu na trhu mezi diváky staršími 15 let na 20,7 procenta, což je druhá největší hodnota v její historii. Podle Dvořáka k tomu nejvíce přispěly pořady vlastní výroby Nikdo není dokonalý, Receptář prima nápadů a Svět 2002, kterým se mimořádně dařilo. Prima také posílila divácký zájem u skupiny mužů starších 15 let, které nalákala na Formuli 1. V dubnu proto lze očekávat těžký souboj mezi Primou a programem ČT 1 o druhou pozici na trhu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .