Prima vzdala boj o Silvestra, oslaví ho už 30. prosince

radiotv22Konkurenční boj o nejlepší silvestrovský program vzdala televize Prima. Silvestra oslaví o den dříve, už 30. prosince. O Vánocích by ale ráda konkurovala České televizi i Nově.

Podobně jako v loňském roce, i letos chce televize Prima oslavit Silvestra již 30. prosince a vyhnout se tak přímé konkurenci České televize a Novy. Naopak vánoční programové schéma Prima letos poprvé sestavila sama, bez reakce na chystaná schémata konkurenčních televizí. Na úterní tiskové konferenci TV Prima to řekla programová ředitelka Jana Kasalová.

„Silvestra jsme na Primě slavili 30. prosince už loni. Letos jsme se rozhodli tuto tradici podržet,“ řekla Kasalová, podle které Prima nabídne divákům s jednodenním předstihem standardní silvestrovský program. „Slavte s námi Silvestra 30. prosince a pijte po hospodách 31. prosince, milí diváci, a máme to v kapse. Takhle jsme asi uvažovali, když jsme to schéma stavěli,“ vysvětlila Kasalová.

Vondráčková oslaví Silvestra na Primě i ČT

Silvestrovský program se skládá ze speciálních vydání pořadů Receptář prima nápadů, Na scénu! a Nikdo není dokonalý, filmů Ať žije nebožtík, Poraz II, Veselé Velikonoce, Marečku, podejte mi pero a Pivní bratři. Večer se na Primě objeví také záznam z koncertu Heleny Vondráčkové z pražské Lucerny s názvem Helena 2002. Zajímavé je, že o den později vystupuje Vondráčková v silvestrovském večeru České televize.

Program na 31. prosince Prima vyplnila filmy Sexmise, Vrchní, prchni a Mstitelé, a také celoročním sestřihem zábavných show s názvem Prima zábava 2001. Na Nový rok stanice připravila Gala Caruso show, filmy Smrt krásných srnců, Rumburaka a Babičku. Zatímco o Silvestru Prima více méně počítá s tím, že oproti konkurenci nemá příliš velkou šanci, v programu na vánoční svátky chce jít do jasné konkurence.

Žádné kličkování, budeme originální

„Když jsme přemýšleli o tom, jak postavit schéma, přicházelo v úvahu několik metod. Nejtradičnější pro Primu je ta, že kličkujeme mezi možnými schématy okolních televizí. Letos jsme to ale riskli, protože velmi dlouho nebylo zřejmé, jak budou vánoční schémata těch okolních televizí vypadat, a rozhodli jsme se poskládat schéma sami za sebe,“ vysvětluje Jana Kasalová.

Prima zahájí vánoční schéma Čekáním na Ježíška od čtvrtka 20. do neděle 23. prosince. Ve čtvrtek uvede záznam benefičního galakoncertu nadace Naše dítě a Linky bezpečí Hvězdy dětem. Pátek je ve znamení filmu Vražda v Mezopotámii, sobota patří Návratu Bílého tesáka, vánočnímu vysílání pořadu Miláčci a Benefici Svatopluka Beneše. V neděli Prima uvede film Noc na Karlštejně, Prince Bajaju, vánoční Receptář prima nápadů a speciální vydání pořadu Nikdo není dokonalý, ve kterém vystoupí Jiřina Bohdalová a Martin Dejdar.

Filmy? Osvědčené české, druhořadé zahraniční

Na Štědrý den Prima zařadila pohádky Tři veteráni a Princezna Husopaska (v ní hraje moderátorka Primy Dana Morávková), film Vánoce s Willy Wuffem, Zasněženou romanci, Páni kluci, Pozor, vizita a Týden v tichém domě. Vlastní tvorbu zastupuje speciální pořad Král Caruso Show, Prima jízda s Karlem Gotem a Jitkou Zelenkovou.

V podobném duchu Prima pokračuje i 25. prosince, kdy uvede pohádku Popelka, Jak se budí princezny, film Vánoce s Willy Wuffem 2, Pevnost, Srdce v celofánu, Záměna, Bezpečný úkryt a V tomhle zámku straší, šéfe! Vedle vánočního Minishow se na obrazovce objeví 100. vydání pořadu Nikdo není dokonalý a Prima jízda s Naďou Konvalinkovou.

Vánoční kometa o 100 milionů

Druhý svátek vánoční přináší třetí ze série filmů Vánoce s Willy Wuffem, Aladinovu kouzelnou lampu, S čerty nejsou žerty, 175. vydání pořadu Nikdo není dokonalý, Prima jízdu s Dagmar Havlovou a Danielem Hůlkou, tradičního Komisaře Rexe a zejména přímý přenos loterie Vánoční kometa se vrací, který bude uvádět Tina Platánková a Jan Vala.

Následující dny věnuje Prima především filmům, mezi kterými není žádné výraznější dílo. Určitě zaujme snímek Vrať se do hrobu a sestřih nepovedeného natáčení primáckých Beneficí. Obojí se na obrazovce objeví 29. prosince, den před netradičním Silvestrem na Primě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .