Prima TV prodlužuje své 1. zprávy

Hlavní zpravodajská relace Prima TV 1. zprávy je opět první. Od 15. října posunuje Prima její začátek na 18.55. Rovněž prodlužuje její stopáž. K dílčím programovým změnám dochází i ve vysílání nočních pořadů.

K na první pohled nenápadné, ale ve svých důsledcích velmi důležité, programové úpravě přistoupila Prima TV – posunula začátek své hlavní zpravodajské relace o pět minut. Od 15. října tak mohou diváci sledovat 1. zprávy již v 18.55.


„Současně ale zachováváme konec zpravodajství včetně informací ze sportu. Celkově tedy prodlužujeme stopáž, což nám umožní přinést více aktuálních informací,“ vysvětlil šéfredaktor zpravodajství Prima TV Pavel Zuna.


Pokračuje tak trend posunování začátku prime timu již do pozdního odpoledne, který u nás úspěšně zahájila TV Nova se svou daily soap operou Ulice. Prodloužením hlavní zpravodajské relace a angažováním Pavla Zuny jako šéfredaktora zpravodajství Prima rovněž vysílá signál o důležitosti, jakou televiznímu zpravodajství přikládá. Vyvrací tak spekulace, že by snad chtěla zpravodajství utlumit či úplně zrušit.


Posunutím začátku 1. zpráv Prima nabízí „večerní zprávy“ opět jako první. Toto prvenství však musí odolávat tlaku kontinuálního televizního zpravodajství v podání kanálu ČT24 či Odpoledních Televizních novin na TV Nova.


Prodloužení se dočkala i reality show
Od poloviny října připravila Prima TV i další dílčí změnu programového schématu. „Počínaje 15. říjnem prodlužujeme pondělní Denní rekapitulaci reality show VyVolení – Noví hrdinové; reagujeme tak na stoupající zájem o tento formát,“ prozradil programový ředitel Prima TV Jan Rubeš.


Stejný důvod vedl k předsunutí Noční show VyVolených a zařazení seriálu Policejní vyjednavači hned po shrnutí pikantních scén a zpráv z víkendového dění v reality show VyVolení – Noví hrdinové.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .