Prima nasazuje Receptář proti Banánovým rybičkám

radiotv221Tento týden se poprvé utká Receptář prima nápadů s talk show Haliny Pawlowské Banánové rybičky. Prima se jej rozhodla přesunout z nedělního podvečera do úterního prime timu, aby konkuroval jednomu z nejúspěšnějších pořadů ČT.

Televize Prima se pokusí odebrat diváky talk show Haliny Pawlowské Banánové rybičky, kterou připravuje brněnské studio České televize. Na úterní večer totiž přesouvá jeden ze svých nejsledovanějších pořadů, Receptář prima nápadů. Prima se zároveň rozhodla, že nebude přes léto Receptáře reprízovat, ale natočí nové, speciálně upravené díly, které zaměří na VIP osobnosti. Banánové rybičky, které poběží stejně jako Receptář po deváté hodině večer, Česká televize přes léto reprízuje.

Přemek proti Halině

„Přikročili jsme k velkému experimentu natáčet přes celé léto premiérová vydání Receptáře a nasazovat je do prime timu,“ oznámila již v průběhu června ředitelka vlastní výroby televize Prima Jana Kasalová. Receptář dosahuje průměrné sledovanosti okolo 10 procent, Banánové rybičky o dvě až čtyři procenta více. Kvůli jejich úspěchu se Halinu Pawlowskou pokusila „přetáhnout“ televize Nova, podobně jako v minulosti Zuzanu Bubílkovou a Miloslava Šimka i s jejich politickou talk show. Podle generálního ředitele ČT Jiřího Balvína však televize s Banánovými rybičkami počítá nejen pro nové podzimní schéma, ale i v roce 2003.

Úterní večery budou jasným soubojem obou stanic, protože Prima od 20 hodin nasazuje seriál Malý pitaval z velkého města, zatímco ČT vysílá Bakaláře. Oba seriály vznikly v 80. letech a jsou divácky velmi atraktivní. Hlavní „zbraně“ ale televize vytáhnou až v září, kdy představí nová programová schémata. O těch zatím Prima ani ČT nechtějí příliš prozrazovat. Jisté je, že na Primě přibude nové talk show Někdo to rád horké, které nahradí páteční Saunu a v jehož moderování se bude střídat Simona Krainová s Darinou Rollinc.

Je Jiřina Švorcová prima?

Česká televize zase chystá změnu zpravodajského newsroomu, kvůli které teď veškeré zpravodajské pořady včetně Událostí vysílá z náhradního studia. Skončit by měl nedělní diskusní pořad Naostro, který má nahradit polední politická diskuse s moderátorem Jakubem Železným. Nelze vyloučit ani změny mezi moderátory Událostí, byť je vedení ČT vehementně popírá. Pořad „21“ se přesune z druhého na první program a dostane jiný vysílací čas i podobu. Události čeká výrazná změna grafiky. Prima chce dál získávat diváky na osvědčené české seriály z doby socialismu, což potvrzuje i její současné jednání s Telexportem ČT, které potvrdil i Balvín.

„Jednáme o podmínkách prodeje. Jsme povinni prodávat pořady vyrobené před rokem 1992, pokud s nimi nepočítáme při nasazení do programového schématu ČT,“ vysvětlil Balvín při středeční on line diskusi na webových stránkách ČT. Prima takto v posledních měsících získala seriály Chalupáři a Malý pitaval z velkého města, o které podle svého ředitele Martina Dvořáka usilovala již delší doba. Oba zaznamenaly průměrnou sledovanost od 12 do 15 procent a umisťovaly se na předních pozicích mezi nejsledovanějšími pořady týdne na Primě.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .