Prima fotbalová sezóna s anglickou Premier League

Prima TV včera oznámila pořízení vysílacích práv na zápasy nejvyšší anglické fotbalové soutěže. Premier League na obrazovkách Prima TV startuje již 11. srpna v 16:00. Prima odvysílá 8. září rovněž kvalifikační utkání na Euro 2008 mezi českou reprezentací a San Marinem.

Prima TV nepřestává překvapovat fotbalové fanoušky. Poté, co zakoupila vysílací práva na finálový turnaj Mistrovství Evropy ve fotbale, který se uskuteční příští rok v Rakousku a Švýcarsku, oznámila včera, že bude rovněž vysílat zápasy nejvyšší anglické fotbalové soutěže – Premier League.


„Jsme rádi, že na základě dlouhodobého kontraktu můžeme divákům nabídnout od 11. srpna živě zápasy nejprestižnější a divácky nejatraktivnější ligové soutěže na světě. Potvrzujeme tak, že jsme připraveni na velký fotbal včetně Euro 2008. Jeho hlavní tváří se na obrazovkách Primy stane Vladimír Šmicer,“ potvrdil včera výkonný ředitel Prima TV Petr Chajda.


Prima bude vysílat vždy jeden zápas hraný v sobotu v 16:00, výjimkou bude zápas posledního kola, jež se odehraje celé v neděli, a tedy i přenos bude vysílán v tento den. Celkem by Prima měla odvysílat 34 zápasů. To znamená, že nebude vysílat zápasy z vložených kol, hraných ve všední den – v Premier league hraje 20 týmů, odehraje se tedy 38 kol. Kompletní přehled zápasů příštího ročníku lze najít na oficiálních stránkách Premier League. Zde je i průběžně aktualizovan přehled zápasů vysílaný na jednotlivých televizních stanicích.


Zápasy z Premier League vysílala již v minulosti Galaxie Sport, která je však placeným kanálem. Ta zvládne odvysílat i 5 přímých přenosů z této soutěže za víkend. Zápasy z Premier League na jejich obrazovkách zůstanou i příští sezónu. Prima však bude mít právo přednostního výběru svého sobotního zápasu, Galaxie Sport bude vybírat ze zbývajících. Nemůže se tedy stát, že by obě televize vysílaly živě stejný zápas.


„Ke každému utkání se připravuje studio, které zahájí své vysílání cca 20 minut před začátkem střetnutí. Do studia budeme zvát hosty, kteří mají ze svého fotbalového působení vztah k anglickému fotbalu, prostor dostanou aktivní i bývalí hráči, trenéři, fotbaloví experti i novináři. Zápas bude komentovat dvojice ve složení profesionální komentátor a spolukomentátor nejen z řad fotbalových odborníků,“ doplnil šéfredaktor sportu televize Prima Jiří Nikodým. Moderně zpracované studio nabídne kompletní předzápasový servis s aktuálními informacemi, statistickými údaji a prognózami. O přestávce a po skončení utkání budou připraveny analýzy klíčových situací a výsledkové a statistické shrnutí.


Jedním z hlavních a nejčastějších hostů, který usedne do studia, bude Vladimír Šmicer – hráč, který strávil 6 let v FC Liverpool, s nímž triumfoval i v Lize mistrů. „Vladimír Šmicer se vstupem do tohoto projektu stává ambasadorem EURO 2008, tedy hlavní fotbalovou tváří spojenou s přicházejícím evropským šampionátem,“ říká mluvčí Prima TV Ladislav Pavlík.


Magazín Premier League, který přináší souhrn z jednotlivých kol soutěže, vysílala loni Galaxie Sport a ČT4. Prima práva na tento magazín nepořídila, nebude vysílat ani záznamy utkání.


Spolu s nákupem práv na Premier League oznámila Prima i pořízení práv na kvalifikační zápas na Euro 2008 mezi San Marinem a Českou republikou. Ten se odehraje 8. září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .