Prima chystá fotbalovou Gambrinus ligu

radiotv221Zatím není jasné, zda půjde o magazín, jehož vysílání Českomoravskému fotbalovému svazu slíbila Nova, když kupovala exkluzivní práva na sezóny 2002 a 2003, nebo o přenosy jednotlivých zápasů. Mluvčí Novy Martin Chalupský dohodu s Primou vyloučil.

Televize Prima chystá na začátek března nové programové schéma, jehož součástí bude i I. fotbalová Gambrinus liga. Zatím však není jasné, v jaké formě – zda jako přímé přenosy jednotlivých zápasů, nebo jako magazín, k jehož vysílání se Českomoravskému fotbalovému svazu loni zavázala TV Nova. Ta vlastní veškerá vysílací práva k tuzemským fotbalovým zápasům na sezóny 2002 a 2003.

Prima mlčí, schéma je ale jasné

„Přímé přenosy z druhé poloviny tohoto ročníku fotbalové ligy bude vysílat TV Nova. Žádná dohoda o případné sublicenci nebyla uzavřena,“ řekl serveru RadioTV mluvčí Novy Martin Chalupský. „Jsme informování i velkém zájmu TV Prima, ale podmínky sublicence nebyly se STESem a Primou dohodnuty,“ dodal. Vysílání fotbalových přenosů na Primě však internetovému deníku iDnes potvrdil sportovní ředitel Českomoravského fotbalového svazu Ivo Lubas.

Generální ředitel Primy Martin Dvořák na dotaz RadioTV k plánovanému zařazení ligy do vysílání nereagoval, mluvčí stanice Jana Malíková je do poloviny února na dovolené. Z programového schématu Primy na březen, které máme k dispozici, však vyplývá, že Prima se zařazením I. fotbalové Gambrinus ligy počítá. Vyhradila mu dokonce pravidelný čas každé pondělí odpoledne.

Vrátí se závody Formule 1

Fotbal se má na Primě poprvé objevit v pondělí 4. března a poté každý pondělek od 15:40 do 18:00 hod. Výjimkou je neděle 31. března, kdy se I. fotbalová Gambrinus liga objevuje od 13:45 do 16:00 hod. V rozpisu první ligy na webových stránkách Českomoravského fotbalového svazu ale na tyto termíny a časy není naplánovaný žádný zápas. To by spíše nahrávalo magazínu, ovšem délka vyhrazených časů přesně odpovídá délce zápasů.

Prima na březen přichystala také přenosy a záznamy závodů Formule 1. Ve vysílání se budou objevovat jednou za 14 dní v neděli po obědě, počínaje záznamem Velké ceny Austrálie, kterou stanice zařadila na 3. března od 13:55 hod. V neděli 17. března půjde o záznam Velké ceny Malajsie (začátek opět ve 13:55) a 31. března o přímý přenos Velké ceny Brazílie, kvůli které se dokonce předsune začátek Zpravodajského deníku na 18:45 (samotný přenos začíná v 18:55). V neděli 17. března Prima odvysílá také tradiční vyhlašování výsledků ankety Motocykl roku.

Nova jde do přímé konkurence

Změny nastanou také u některých nesportovních pořadů. Dětský kreslený seriál Bugs Bunny a přátelé, který Prima vysílá každý den od 19:45, vystřídá od úterý 5. března série Tom a Jerry. Na sobotní odpoledne od 16:25 stanice zařadila hodinové okno, ve kterém bude reprízovat nejúspěšnější zábavné pořady vlastní výroby – po týdnu se budou střídat Nikdo není dokonalý a starší Benefice (v březnu půjde konkrétně o Benefici Heleny Růžičkové a Waldemara Matušky). Z nových Benefic Prima odvysílá pořad s Jiřím Krampolem (úterý 5. března) a Marií Rottrovou (úterý 19. března).

Premiéry talk show Nikdo není dokonalý zůstávají ve vysílacím schématu v neděli večer od 20:50 hod., takže jim bude i nadále konkurovat soutěž Nejslabší! Máte padáka! na Nově. Do přímého konkurenčního střetu s Novou se Prima dostane i v neděli ráno, kdy proti jejímu pořadu Svět 2002 půjdou Zálety Jitky Obzinové. Zaměření obou pořadů je přitom podobné: zahraniční zajímavosti, reportáže a publicistika. Osvědčené filmové čtvrtky budou na Primě dále pokračovat harlekýnkami.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .