Povodně na ČT neskončily

radiotv222Česká televize  připravila  pro diváky vedle pravidelného zpravodajství o povodňové situaci v naší republice i několik dalších pořadů vztahujících se k záplavám. Jsou mezi nimi přenosy charitativních koncertů  pořádaných ve prospěch  postižených povodněmi, publicistika i dokumenty.

Již v úterý 3. září ve 20 hod. na ČT2 zařadilo Televizní studio Ostrava aktuálně do vysílání koncert s názvem Nad vodami na pomoc obcím postiženým letošními záplavami. Při přímém přenosu z Městského divadla ve Zlíně se na pódiu setkají nejen zástupci některých českých obcí, redaktoři České televize a Českého rozhlasu, kteří v době záplav mapovali situaci přímo v terénu, ale i celá řadu umělců: např. sourozenci Ulrychovi se skupinou Javory, Petr Skoumal, herci z Divadla v Dlouhé, AG Flek, Horňácká cimbálová muzika Martina Hrbáče, Mńága a Žďorp, Čankišou, Fleret a další. Zlínský koncert je součástí trojice koncertů (Brno, Zlín, Ostrava)  jejichž  výtěžek  se s pomocí Společnosti Člověk v tísni při České televizi rozdělí zaplaveným obcím. Obnos vybraný 3. září přímo ve Zlíně bude  symbolicky směřovat jedné z nejpostiženějších – právě Zálezlicím. Peněžní dary lze posílat na konto 334 334 334/0300 nebo prostřednictvím telefonu na čísle 0900 60 90 40  (60Kč/min.).

V sobotu 14 září uvede ČT2 ve 20.30 Koncert ze Staroměstského náměstí, zahajovací koncert nové sezóny Symfonického orchestru FOK věnovaný oblastem postiženým povodněmi.

Režisér Miloš Zábranský natočil dokument Živel – o tisícileté vodě na začátku nového tisíciletí, který uvedeme ve středu 5. září ve 21.00 na ČT2. V neděli 29. září je na ČT2 připraven Večer na téma…  Co povodně daly a vzaly.   Dokumentarista Vladislav Kvasnička pak v ostravském studiu ČT připravuje o povodních další samostatný dokument.

Halina Pawlowská si do Banánových rybiček  na téma … Jak se žije ve vlnách pozvala dva redaktory České televize, jsou to jedni z mnoha, kteří divákům poskytovali nepřetržité povodňové zpravodajství – Pavlu Charvátovou a Bohumila Klepetka.

Veronika Kratochvílová
e-mail:veronika.kratochvilova@czech-tv.cz
Česká televize – Public Relations & Promotion
tiskové oddělení – redakce
tel.:02/61134350
www.czech-tv.cz

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .