Poslední slovo na Primě bylo značně rozpačité

radiotv22Moderátoři Nedělní partie Štěpánka Duchková a Jiří Podzimek nezvládli svou roli a diskuse se jim prakticky rozpadala pod rukama. Místo šéfa ODS Václava Klause, který vystupoval v Kotli na Nově, přišel do studia místopředseda Petr Nečas.

Velmi rozpačitě vypadala poslední předvolební diskuse na obrazovce českých televizí, pořad Poslední slovo, který ve čtvrtek pozdě večer uvedla televize Prima. Moderátoři Nedělní partie Štěpánka Duchková a Jiří Podzimek nezvládali svou roli, takže je hosté pořadu – lídři současných parlamentních stran – chvílemi naprosto ignorovali. Místo předsedy ODS Václava Klause, který v době začátku pořadu (22.40) končil své vystoupení v Kotli na konkurenční televizi Nova, do Primy dorazil místopředseda strany Petr Nečas.

Hosté kočírovali moderátory

Diskuse zpočátku vytvářela dojem rozvláčnělého a nudného pořadu, který postrádal obvyklou akčnost podobných soubojů. Po úvodních deseti minutách se situace značně zlepšila, ale nedá se říci, že díky moderátorům. Ti jako by ve studiu překáželi. Politici se nejednou pustili do sáhodlouhých monologů, které se Štěpánka Duchková marně snažila přerušit prosbami o stručnost. Z průběhu pořadu bylo zřejmé, že si moderátoři nezískali u hostů dostatečný respekt, takže pořad ovládali sami politici.

Největší prostor v Posledním slovu získal předseda ČSSD Vladimír Špidla, který ho využil zejména k reakcím na kritiku ostatních politiků. Špidla si jako jediný dělal během diskuse podrobné poznámky, což Duchková neopomněla několikrát (zcela zbytečně) zdůraznit. Šéfka Unie svobody-DEU Hana Marvanová neopomněla kritizovat pomalý proces s otcem předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka, čímž spustila nejostřejší přestřelku názorů. Kauza Grebeníčka seniora byla také nejzajímavější částí celého pořadu.

Závěr? Příliš useknutý

Místopředseda ODS Petr Nečas se nesnažil jít do konfliktů a kritizoval pouze Špidlu (k tomu dvakrát využil titulku rozhovoru šéfa ČSSD pro Lidové noviny, ve kterém Špidla neodmítal pro svou případnou vládu podporu KSČM), zatímco šéf lidovců Cyril Svoboda jako by ve studiu ani nebyl – reagoval prakticky pouze na sporadické dotazy moderátorů. Značnou shodu názorů v pořadu demonstrovali Špidla s Grebeníčkem, naopak Marvanová se nebála jít do ostré kritiky ČSSD. Svoboda se jakýmkoli konfliktům vyhýbal, s výjimkou kauzy Grebeníčka staršího.

Během pořadu před kamerou dvakrát kdosi proběhl, a na zlomek sekundy tak zcela zakryl obraz. Závěr diskuse byl značně nervózní, protože se díky špatné práci moderátorů protáhla o dobrých 20 minut. A tak, ačkoli nic nenasvědčovalo blížícímu se konci, se náhle oba moderátoři začali loučit s diváky, čímž překvapili i samotné politiky. Ani závěrečné slovo se neobešlo bez zádrhelů, protože se Duchková s Podzimkem nedohodli a každý chtěli říci něco jiného. Místo o půlnoci pořad skončil krátce před půl jednou ráno.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .