Placená Galaxie Sport už v dubnu?

radiotv221Provozovatelem placené kabelové a satelitní stanice bude společnost Galaxie Sport, s.r.o. se sídlem v Hradci Králové. Ta však zatím nezískala licenci pro kabelové a satelitní vysílání. Rada by o ní měla rozhodnout nejdříve zítra.

Začátkem dubna chce zahájit vysílání nová kabelová a satelitní stanice Galaxie Sport. Serveru RadioTV to řekl jednatel královéhradecké společnosti Galaxie Sport, s.r.o. Jiří Hojgr, podle něhož by zkušební vysílání mohlo začít již v březnu. Vše ale závisí na rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, před kterou v úterý proběhne slyšení zástupců této společnosti. Galaxie Sport totiž zatím nevlastní licenci pro kabelové a satelitní vysílání.

Sportovně-hudební kanál

„Startovali bychom 1. dubna. Půjde o placenou televizi, ale ne ve formě prémiového kanálu,“ přiblížil Hojgr. U jednotlivých kabelových společností by se měla Galaxie Sport objevit v rozšířené, a tedy i dražší nabídce. Galaxie by si účtovala osm až devět korun měsíčně za každého klienta. Individuální příjem nového sportovního kanálu ze satelitu by byl podmíněný zakoupením dekódovací karty, o jejíž ceně se zatím jedná. Údajně by mělo jít o dva tisíce korun ročně.

Program stanice Galaxie Sport by měly kromě sportovních přenosů a záznamů tvořit i hudební klipy, ovšem pouze v podobě předělů mezi jednotlivými vstupy. Provozovatel počítá také se zařazením reklamních bloků. „Rozhodně ale nebudou přerušovat pořady, budeme je zařazovat na začátku a na konci vstupů, a budeme se orientovat spíše na produkty a společnosti, které mají něco společného se sportem,“ řekl Hojgr.

Chceme 400 tisíc klientů

Galaxie Sport chce vysílat nejen v České republice, ale i na Slovensku. V současné době probíhají jednání s jednotlivými kabelovými společnostmi a jejich asociacemi. Během prvního roku vysílání by stanice chtěla získat na obou trzích celkem 400 až 450 tisíc klientů. „Uvažujeme také o zařazení do služby UPC Direct,“ řekl Hojgr. Část zisků Galaxie Sport by společnost odváděla mateřské firmě RTV Galaxie na provoz terestrického vysílání regionální televize Galaxie v Praze a Hradci Králové. Ta bude na oplátku vysílat reklamní bloky a upoutávky na vysílání Galaxie Sport.

Sídlo obou stanic je částečně společné. Technické vybavení a studia se nacházejí v areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové – Věkoších, sídla provozujících společností jsou ale odlišná. Personální obsazení Galaxie Sport zatím nechce Hojgr, který je jediným jednatelem stejnojmenné společnosti, upřesňovat. Majitel RTV Galaxie Martin Kindernay serveru RadioTV řekl, že v současné době dochází k nákupům dalších vysílacích práv atraktivních sportovních přenosů.

Plánované satelitní vysílání Galaxie Sport:

satelit: EUTELSAT W1 10E (později W2 16W)
vysílací kmitočet: 14.202,375 MHz
přijímací kmitočet: 12.702,375 MHz
symbol rate: 2.963 Ms
korekce viterbi: 3/4
kodování: IRDETO

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .