Peříčko na hraně zákona

radiotv221Televize Nova čelí stále častější kritice kvůli erotickému pořadu Peříčko. Bulvární tisk propírá důvody odchodu moderátorky Soni Polonyiové i její(ho) nástupce, Peříčko opět značně přitvrdilo.Erotický pořad Peříčko na televizi Nova poslední dobou provází celá řada skandálů. Po oznámení odchodu moderátorky Soni Polonyiové a pátrání bulváru po otci jejího očekávaného dítěte, se objevilo podezření, že Peříčko navádělo diváky k pedofilii. Podnětem se stal pořad, který Nova odvysílala minulý víkend, a v němž si mladá dvojice hrála na děti. Mladík a dívka se nechávali najímat staršími lidmi, aby v jejich bytě předváděli dětské hry a striptýz.
Novu lze pouze zažalovat
Podle Polonyiové, která kromě moderování připravuje scénáře a částečně řídí i dramaturgii Peříčka, námět schválila právnička a všem zúčastněným bylo přes dvacet let. Informaci o údajném trestním oznámení přinesl deník Blesk, který je v dlouhodobém sporu s generálním ředitelem televize Nova Vladimírem Železným. Mluvčí stanice Martin Chalupský informaci o stíhání vyvrátil. „Nic takového nevíme a dost nás to překvapuje,“ řekl. Inkriminované Peříčko bylo jedno z posledních, které připravila Polonyiová. V září by ji měla nahradit nová moderátorka, případně moderátor.
Mluvčí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Pavel Barák odmítnul daný případ posoudit. „Jedná-li se prokazatelně o pedofilii, nelze nikomu bránit v podání trestního oznámení. Šetření nám ovšem nenáleží,“ vysvětlil. Rada ani nemůže vyjmenovat praktiky, které by se v pořadu, jakým je Peříčko, neměly objevovat.  „Je nereálné vyjmenovávat jednotlivé praktiky, které na obrazovku nepatří, ale obecně lze říct, že ty, které by snižovaly lidskou důstojnost,“ říká Barák. „A pak samozřejmě také ty, které by naplňovaly všechny znaky trestného činu.“
Kauza podprahové sdělení
Rada v současné době vede s televizí Nova správní řízení, které se týká podprahového vysílání v Peříčku. Loni v listopadu totiž Nova zařadila do pořadu znělku, která obsahovala podprahové sdělení v angličtině. Televize však tvrdí, že o jeho existenci nevěděla, protože znělku odkoupila od producenta ze Spojených států. Po krátké době Nova znělku stáhla z vysílání. Podle Baráka se už Nova vyjádřila k nálezu Úřadu Rady a ten se nyní obrátí se žádostí o odborný posudek na některé z akademických pracovišť. „Poté Úřad shrne podklady, vypracuje návrh a věc může jít do Rady k rozhodnutí,“ dodal mluvčí.
Koncem loňského roku se Peříčko dostalo pod palbu kritiky kvůli dílu, ve kterém došlo k hromadnému sexu. Pořad odsoudili i známí sexuologové – Radim Uzel například prohlásil, že Peříčko od sexu spíše odrazuje. Pokles kvality řada diváků přisuzuje moderátorce Soně Polonyiové, kterou Nova chystá nahradit novou moderátorkou nebo moderátorem. Ačkoli bulvární tisk informoval, že Polonyiovou zcela jistě nahradí pornoherečka Paula Wild, programová ředitelka Novy Libuše Šmuclerová sdělila, že nový moderátor vzejde z konkurzu, kde rozhodnou výsledky kamerových zkoušek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .