Pavel Zuna povede zpravodajství televize Prima

Od 1. září bude novým šéfredaktorem zpravodajství televize Prima Pavel Zuna. Na tomto postu vystřídá Jiřího Závozdu, který se stal šéfem nově vytvořené redakce publicistiky. Pavel Zuna bude i nadále moderovat soutěžní pořad Ber nebo neber.

Novým šéfredaktorem zpravodajství televize Prima bude Pavel Zuna. Ve funkci šéfredaktora nahradí Jiřího Závozdu, který povede nově vytvořenou redakci publicistiky. „Zpravodajství je významnou součástí našeho programového schématu, chceme ho proto nadále posilovat a rozvíjet. Pavel Zuna je v tomto směru silnou posilou,“ řekl dnes výkonný ředitel Prima TV Petr Chajda.


Pavel Zuna nastupuje na pozici šéfredaktora zpravodajství od 1. září. „Musím se samozřejmě podrobně se zpravodajstvím seznámit, poté přijdou na řadu dílčí i některé výrazné změny,“ uvedl nový šéfredaktor. Pavel Zuna nadále zůstává moderátorem soutěžního pořadu Prima TV Ber nebo neber.


Ke změně ve vedení zpravodajství přistoupila Prima TV po téměř sedmi letech. „Po této době mě láká podílet se na vytváření nových a výrazných publicistických formátů,“ přiznal dosavadní šéfredaktor zpravodajství a aktuálně šéfredaktor publicistiky Jiří Závozda.


Profesní dráha Pavla Zuny je až na krátké přestávky spjata s televizí. Začínal v roce 1991 v České televizi jako ekonomický redaktor, rovněž moderoval Události. Po krátké pauze v oblasti public relations na několik let zakotvil v TV Nova, kde vedl redakci zpravodajství a moderoval Televizní noviny. Necelý rok zde rovněž zastával funkci programového náměstka výkonné ředitelky.


V únoru letošního roku se poprvé objevil na obrazovkách Primy, kde moderuje soutěžní pořad Ber nebo neber. Sedmkrát byl zvolen nejpopulárnější osobností Novy, ocenění získal i v anketě TýTý. Spekulace o tom, že povede zpravodajství Primy, se objevily krátce po jeho odchodu z Novy v květnu loňského roku.


 


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .