Oficiální stanovisko České televize k rušení pořadů

radiotv222Vážení diváci,

Je mou smutnou povinností řešit situaci, která v České televizi skutečně nemá obdobu, a to zlevnit výrobní úkol pro rok 2004 téměř o polovinu finančních prostředků, oproti roku 2003, který byl již i tak ve velmi úsporné podobě. Znamená to buď úplné zrušení, či omezení počtu pořadů a maximální zlevnění u téměř 100 titulů respektive vysílacích oken. Věřte mi, prosím, že tato lakonická věta je pro mne maximálně bolestná a nepříjemná. Rušení pořadů, případně snižování objemu výroby, snížení počtu dílů, cyklů apod. postihlo všechny žánry a oblasti. Snížil se objem základních pilířů programu ČT a zastavila se výroba všech seriálů, které měla ČT původně v plánu, a jejichž výrobu šlo ještě zastavit.

Původní televizní dramatická tvorba byla zredukována na naprosté minimum, což pro výhled roku 2005 znamená, že televizní divák uvidí převážně reprízy. Bude zásadně omezena i výroba dokumentární tvorby, publicistiky zábavy a hudebních pořadů. Do schématu se nedostala řada zajímavých a divácky dobře přijímaných formátů i pořadů pro náročnější diváky. K velkému šetření došlo i v oblasti akvizice, kde jsou např. místo filmů pro pamětníky z NFA a Bontonu, zařazeny archivní inscenace ČT. Jediná oblast, kterou redukce postihla méně, jsou pořady pro menšiny a o menšinách a pořady z regionů, což je povinností ČT ze zákona.

Hluboce si vážím každého diváka, ať většinového či menšinového vysílání České televize a pevně věřím, že se České televizi podaří překlenout finanční těžkosti, tedy že dosáhne navýšení koncesionářského poplatku a do našeho vysílání se vrátí pořady, které teď, bohužel, budete muset postrádat. Chtěla bych Vás ubezpečit, že udělám vše proto, aby všechny vaše oblíbené pořady byly obnoveny.

S úctou

Markéta Luhanová

Ředitelka programu ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .