Nový Videostop se ČT prostě nepovedl

radiotv221Česká televize se pokusila zopakovat úspěch původního Videostopu, výsledek ale vypadá otřesně: soutěž je nudná, vleče se a nepomáhá jí ani trapně statická postavička Vlasty Buriana. Ale možná se to důchodcům líbí…

Pokus České televize o návrat populární filmové soutěže Videostop vypadá jako zlý sen. Pořad Nový Videostop, který ČT zařadila do vysílání koncem prosince, se původní soutěži nemůže v ničem rovnat. Televize při vymýšlení dekorace ustrnula kdesi v 80. letech, prakticky nepřišla s ničím novým a nepomohla jí ani trapná postavička Vlasty Buriana, která se míhá na obrazovce nepříliš moderního televizoru.

Hurvínek Burian

Nový Videostop postrádá atmosféru původní soutěže, ve které se porota složená z herců pokoušela mást soutěžící. Stejný prvek zabudovala ČT i do Nového Videostopu, ale s tím rozdílem, že počet osobností snížil na jedinou. Tu musí soutěžící nejprve poznat (další prvek z původního Videostopu – proměna původní fotografie v celebritu, jejíž jméno měli soutěžící říci) přes průsvitné dveře a prostřednictvím otázek, které jí pokládají.

Jediným pozitivním posunem je rozšíření záběru soutěže o zahraniční kinematografii. Počet otázek, které souvisí s filmovými ukázkami, ale oproti původnímu Videostopu výrazně klesnul. Soutěž se příliš vleče, zdržují ji především pokusy o komické vstupy imitátora Vlasty Buriana, kdy kamera sleduje animovanou postavičku „tancující“ na obrazovce. Celkově to vyvolává dojem návratu do dob dávno minulých.

Soutěž pro důchodce?

Nový Videostop se zkrátka nepovedl, a vypovídají o tom i výsledky prvních dvou lednových dílů, které v průměru sledovalo necelých devět procent dospělých diváků (a přibližně každý pátý člověk, který měl v danou dobu zapnutý televizor). Vzhledem k tomu, že ČT soutěž nasadila v neděli od 18 hodin, mohla by v případě kvalitního zpracování dosáhnout mnohem lepších výsledků.

Pro mladého diváka je Nový Videostop zcela nepochopitelným pokusem o něco, co tu už bylo a přežilo se. Starší lidé, unavení dravými soutěžemi Novy, ho ale mohou uvítat. Otázkou zůstává, zda právě to bylo záměrem České televize.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .