Nové Události: CNN se zvířátkem na konci?

radiotv222Nejpozitivnější změnou je inovace a lepší nasvícení newsroomu, grafika poněkud připomíná zpravodajské relace Slovenské televize. Překvapením Událostí byla zoologická tečka podobná Televizním novinám na Nově.
Česká televize má od pondělí novou grafiku zpravodajských relací. Rozsáhlými úpravami prošel také newsroom, kvůli kterému ČT od poloviny července vysílala zpravodajství z provizorního studia (rozsáhlými úpravami prošla celá budova zpravodajství na Kavčích horách). Moderátoři hlavní zpravodajské relace Události se přes informace, které prosakovaly z ČT během léta, neobměnili. Nový pořad Události, komentáře, který nahradil zrušenou Jednadvacítku a Události plus (v jejich čase televize nový pořad vysílá), moderují tváře známé z Jednadvacítky – Jan Němec a Veronika Sedláčková.
Nové znělky zpravodajských pořadů, zejména pak Událostí, poněkud připomínají Noviny Slovenské televize. Převažující modrou barvu nahradila červená, změnil se i hudební podkres. Znělka není tak dynamická jako předchozí, kterou ČT zavedla ještě za působení Jakuba Puchalského (během jeho ředitelování ČT začala ve zpravodajství uplatňovat průhled do newsroomu a dvakrát obměnila studio, odkud vysílá Události). Až příliš kontrastní je rozdíl mezi modrou časomírou a převažující červenou v samotných znělkách zpravodajských relací. Viditelnou změnou k lepšímu je zvýšený důraz na image moderátorů, kterou v minulosti kritizovali někteří členové Rady ČT.
V celkové stavbě hlavní zpravodajské relace se téměř nic nezměnilo, určitým překvapením ale byla zoologická tečka v podobě andulky, kterou po dvou týdnech objevili záchranáři v sutinách zříceného domu v pražském Karlíně. Znamená to, že ČT přechází na model známý z Televizních novin na Nově, kdy hlavní zpravodajskou relaci uzavírá zpráva o zvířátku? Po jediném vydání Událostí v nové podobě to lze těžko odhadovat. Zajímavé ale je, že zpráva o zachráněné andulce nepřišla v bloku věnovaném odstraňování povodňových škod, ale zcela vytrženě na konci pořadu.
Inovované Události se celkově přiblížily image zpravodajských televizí, lze v nich vypozorovat určitou inspiraci například u CNN. Změny se dočkaly i publicistické pořady, Fakta uvádí nová moderátorka – bývalá tvář Zpravodajského deníku na Primě Markéta Fialová, která od letošního února pracovala v ČT jako reportérka. Od října programovou strukturu ČT obohatí nový sobotní pořad regionálního zpravodajství, od listopadu se k němu přidá nedělní dvacetiminutovka regionálních zpráv od nezávislých producentů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .