Nové pořady České televize u diváků zabodovaly

radiotv22S novým rokem 2002 se objevují ve vysílání České televize na programu ČT1 nové druhy pořadů. O prvním víkendu nového roku jich bylo těchto programových novinek uvedeno hned několik.

V sobotu v podvečer na místě, kde Česká televize bude vysílat vlastivědné cykly, byla divákům nabídnuta první část šestidílné série Medkové. Vzpomínání Ivana Medka, někdejšího kancléře prezidenta Václava Havla, na dědečka malíře Antonína Slavíčka, otce spisovatele a generála Rudolfa Medka či bratra výtvarníka Mikuláše a na dobu, ve které žili, zajímalo 410 tisíc (tj. 4,9 %) dospělých a 15 tisíc (tzn. 1,1 %) dětí ve věku 4 až 14 let.

Sobotní večer zahajoval nový zábavný cyklus Na kus řeči, v němž si jednou do měsíce Miroslav Donutil pozve své hosty a zpěváka Ladislava Kerndla. Vyprávění s herci Jiřím Kodetem a Pavlem Landovským zaujalo 1,229.000 (tj. 14,6 %) dospělých a 32 tisíce (tzn. 2,9 %) dětí ve věku 4 až 14 let.

Nedělní dopoledne zpestřil nový cyklus Neznalost neomlouvá, ve kterém se „zpívající právník“ JUDr. Ivo Jahelka snaží přispět k posílení právního vědomí. O „nesuchopárnou“ lekci orientace v právních vztazích hned napoprvé projevilo zájem 504 tisíce (tj. 6,0 %) diváků starších patnácti let, což v tom okamžiku představovalo každého čtvrtého dospělého v danou dobu u televizorů. Dětí ve věku 4 až 14 let bylo v publiku 26 tisíc (tzn. 1,8 %).

Programové menu pro nedělní podvečer zahrnovalo návrat populární soutěže v nové podobě, ale s osvědčeným moderátorem Janem Rosákem pod názvem NOVÝ VIDEOSTOP. Zvědavých dospělých diváků bylo 891 tisíc (tj. 10,6 %), což znamenalo každého čtvrtého z diváků starších patnácti let u obrazovek. Dětí ve věku 4 až 14 let bylo 87 tisíc (6,1 %) čili 35 z každé stovky, kteří nedělní podvečer trávili ve společnosti televize.

Letošní nedělní večery mají na ČT1 patřit původní televizní dramatické tvorbě. Prvním titulem byla detektivka DEN, KDY NEVYŠLO SLUNCE, natočená režisérkou J. Němcovou. Tento detektivní příběh ze současnosti s nečekanou pointou, doprovázený hudbou trumpetisty Laca Decziho vyhledalo 1,440.000 (tj.17,1 %) dospělých, což představovalo prakticky každého třetího diváka ve věku nad patnáct let u televizoru.

První vydání cyklů Na kus řeči, Nový Videostop a drama Den, kdy nevyšlo slunce nalezlo více diváků v řadách žen než mezi muži. Z hlediska věku se relativně nejvíc publika rekrutovalo z diváků ve věku 25 až 54 let a ze seniorů nad 65 let. Podle vzdělání relativně nejvíc příznivců pocházelo z diváků s neúplným středním vzděláním a vysokoškoláků.

Pro další dotazy ke sledovanosti pořadů ČT, prosím kontaktujte: Karel Zeman, APA ČT, tel: 02 6113 7378/9

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .