Nové pořady a filmy od ledna 2002 na obrazovkách ČT

radiotv22Česká televize dnes, ve středu 12. prosince, představila své nové programové schéma pro rok 2002 na obou kanálech ČT1 a ČT2.

S největšími novinkami, se kterými se diváci České televize setkají od ledna 2002 na obrazovce televize veřejné služby seznámil pověřený programový ředitel ČT Petr Koliha.

Od nového roku připravila Česká televize do vysílání tyto novinky:

původní hraný seriál Stříbrná paruka, který na motivy románu Adolfa Branalda napsal Ondřej Vogeltanz a natočil režisér Jan Schmidt s Borisem Rösnerem a Petrou Jungmanovou v hlavních rolích.  Pětidílný seriál diváci uvidí od 21. ledna.

dokumentární seriál České televize Československo ve zvláštních službách. V devatenácti dílech přiblíží divákům herec a historik Ivo Palec roli tajných služeb v české historii. První díl tohoto seriálu se vysílá ve čtvrtek 3. ledna na programu ČT2.

cyklus  exkluzivních hodinových interview s osobnostmi evropského kulturního života nazvaný Evropané. Cyklus zahájí v pátek 11. ledna na ČT2 rozhovor s polským hercem Danielem Olbrychskim. V cyklu by se postupně měla představit téměř třicítka  evropských osobností, jmenujme dramatika Harolda Pintera, pěvkyni Editu Grúberovou   či režiséra Jurije Ljubimova.

další premiérový cyklus Mistrovská díla z českých sbírek seznamuje diváky s příběhy obrazů a výtvarných děl z galerií a soukromých sbírek v České republice. Mezi prvními budou slavný portrét Josefa Mánesa Josefína, obraz van Gogha Zelené obilí či Henri Rousseau a jeho Vlastní podobizna. Cyklus bude mít premiéru v pátek 11. ledna na ČT2.

od úterý do pátku bude na ČT1 po 17. hodině zařazovat původních a zahraničních vzdělávacích pořadů. Novým programovým titulem je např. úterní cyklus vysílaný v přímém přenosu Volejte učiteli,  právní poradna Ivo Jahelky s názvem Neznalost neomlouvá, populárně-vzdělávací cyklus Medkové o rodině někdejšího prezidentova kancléře. Na obrazovky se také vrací nejoblíbenější český dokumentární seriál šumná města.

i v oblasti zábavy chystá ČT několik novinek, mj. to bude talk show Miroslava Donutila  Na kus řeči, která je zařazena do sobotního prime timu na programu ČT1.

na obrazovky se na nedělní podvečer vrací Nový videostop, který je opět moderovaný Janem Rosákem.

Generální ředitel Jiří Balvín seznámil na tiskové konferenci novináře s programovými a výrobními plány České televize na období roku 2002.

Na tiskové konferenci také vystoupil šéfredaktor sportu Jaromír Bosák, který informoval o sportovních událostech a akcích v roce 2002 na obrazovce obou kanálů České televize a o účasti ČT na zimních olympijských hrách, mistrovství světa ve fotbalu a v ledním hokeji či v atletice.

David Jirušek
pověřený vedoucí PR & Promotion ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .