Nova změní hlasování o Českém slavíkovi

radiotv222Nový systém hlasování by měl vyloučit možnost, aby jeden člověk zaslal velké množství hlasů jednomu interpretovi. Podle šéfredaktora zábavy televize Nova Ivana Rösslera by tak měl být letošní slavík férovější než předchozí ročníky.

Nový způsob hlasování v anketě o Českého slavíka připravuje na letošní podzim televize Nova. Podle šéfredaktora zábavy Ivana Rösslera bude změna spočívat jak ve způsobu hlasování, tak ve výběru jednotlivých vítězů. Například skokana roku bude Nova hledat mezi těmi nominovanými, kteří se v první stovce posunuli od posledního ročníku nejvýše. „Vítěz této kategorie bude vlastně největším oponentem vlastního vítěze Českého slavíka, protože mu nejvíc šlape na paty,“ vysvětlil Rössler. Na Objev roku budou moci kandidovat interpreti, kteří o tento titul zatím neusilovali.

Hlasování se změní tak, aby jeden člověk měl co nejméně šancí udělit více hlasů. Omezí se na telefon, internet a textové zprávy, přičemž z jednoho telefonního přístroje, mobilního telefonu nebo počítače bude možné hlasovat pouze jedenkrát. Pro další hlasování bude mít přístroj zablokovaný přístup. Pro diváka to znamená, že při využití všech možností hlasování bude moci dát pouze tolik hlasů, kolik bude mít pevných telefonních linek, mobilů a počítačů s jinou IP adresou. Podle Rösslera si Nova od této změny slibuje regulérnější průběh soutěže, která v minulosti čelila právě kvůli způsobu hlasování časté kritice.

Změny proběhnou i v samotné dramaturgii pořadu, Rössler je ale nechce prozradit dříve než na tiskové konferenci k podzimním programovým změnám TV Nova. K určitým úpravám by ale mělo dojít při vystupování interpretů – vítězů jednotlivých kategorií Českého slavíka. Celkové oživení zábavné show by mělo udržet nebo zvýšit již tak dobrou sledovanost. Loňského Českého slavíka přitom sledovalo rekordních 38,4 procenta televizních diváků. Vedle Silvestra, který bývá tradičně nejsledovanějším zábavným pořadem TV Nova, se slavík řadí mezi několik akcí většího významu, které dostávají na obrazovce velký prostor.

Podle Rösslera Nova nechystá od září žádný nový zábavný pořad, soustředí se především na vylepšení stávajících relací. Například Natočto, které uvádí Petr Rychlý, získá novou dekoraci. Na obrazovku se již nevrátí pořad Vabank, jehož sledovanost a zájem zadavatelů inzerce nenaplňovaly představy vedení televize. Nova si přesto nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovat název Adrenalínový Vabank. Rössler to odůvodňuje jeho zajímavostí, a říká, že by jej Nova mohla v budoucnu využít. Televize podle něj ale na žádném pořadu tohoto názvu zatím nepracuje.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .