Nova začala nabírat soutěžící do Nejslabšího článku

radiotv22Soutěž Nejslabší máte padáka! se může na Nově objevit ještě letos. Stanice vyhlásila konkurz na první účastníky této dramatické kvizshow.

Česká verze populární televizní soutěže Nejslabší článek se může na obrazovce TV Nova objevit ještě do konce letošního roku. Nova o víkendu prostřednictvím své obrazovky vyhlásila konkurz na první soutěžící. Ti se mají hlásit do konce listopadu. Česká verze soutěže nese název „Nejslabší máte padáka!“

„Bože, vy jste ale idiot!“

Nejslabší článek je znalostní soutěží s prvky reality show. Proti moderátorce stojí u stolků devět soutěžících, kteří po dobu dvou minut odpovídají na její otázky. Ty jdou tak rychle, jak rychle stačí soutěžící odpovídat. Moderátorka je vyvolává postupně za sebou. Po uplynutí dvouminutové lhůty každý soutěžící napíše na oválnou destičku jméno svého protivníka, který podle něj odpovídal nejhůře. Vypadá ten, jehož jméno se objeví nejčastěji.

Odchod „nejslabšího“ ze studia doprovází moderátorka peprnými poznámkami typu „Tak hloupého člověka jsem neviděla“ nebo „Proč jste sem lezl, když na to nemáte?“. V zákulisí odpadlého soutěžícího ihned zpovídá televizní štáb. Poté se situace opakuje: soutěžící dvě minuty odpovídají a poté vybírají nejslabšího. Pokud některý soutěžící dostane stejný počet hlasů, rozhoduje o „vyhazovu“ společná diskuse.

Takový živější Milionář

Na závěr hodinového pořadu zůstávají dva nejsilnější hráči, mezi nimiž rozhodne šest finálních otázek. Kdo jich zodpoví více správně, vyhrává. Pokud je výsledek shodný, rozhoduje závěrečný rozstřel – poslední otázka, případně se otázky opakují až do chvíle, kdy jeden ze soutěžících odpoví špatně a druhý dobře. Ten získává peněžitou výhru. Během hry se diváci postupně dozvídají zajímavosti ze života jednotlivých soutěžících.

Interiér soutěžního studia je ve všech zemích, kde se vysílá Nejslabší článek, stejný. Nápadně připomíná Milionáře, podobné je i nasvícení a hudba. Všechny verze Nejslabšího článku mají stejné logo – tři propojené kroužky, nad kterými je název příslušné jazykové verze. V případě České republiky tedy Nejslabší máte padáka! Přítomnost slůvka „nejslabší“ je podmínkou licence pro vysílání této soutěže.

Krutá Anna Robinsonová

Tvůrcem Nejslabšího článku je britský producent David Young. Soutěž v současné době vysílají televizní stanice ve 47 zemích, dalších 15 se zajímá o koupi vysílacích práv. Podobně jako u Milionáře ji v každé zemi uvádí vlastní moderátor. Výjimku tvoří Spojené státy. Ty trvaly na moderátorce britské verze Nejslabšího článku Anně Robinsonové, která je k soutěžícím obzvlášť krutá.

Otázkou zatím zůstává nejen termín, kdy se Nejslabší článek poprvé objeví na Nově, ale také časové zařazení této soutěže. Německá televize RTL ji například vysílá ve všední dny od pondělí do čtvrtka mezi 15. a 16. hodinou. Tento čas však není pro Novu příliš atraktivní, lze tedy předpokládat, že se Nejslabší článek objeví v prime timu od 20 hodin. Souběžně s ním by měla Nova i nadále vysílat Milionáře, jehož sledovanost ale klesá.

Jakou moderátorku chystá Nova?

Nova dosud přísně tají, koho obsadí do role sadistické moderátorky. Podle informací, které jsou k dispozici, by to měla být dosud nepříliš známá žena, která by měla být atraktivní jako Vladimír Čech, moderátor soutěže Chcete být milionářem? Na výběru moderátorky záleží, jak bude soutěž úspěšná u diváků. Vzhledem k drahé programové licenci si Nova nemůže dovolit, aby soutěž ve sledovanosti propadla.

O koupi práv k vysílání Nejslabšího článku se ucházela také Česká televize. Její programový ředitel Petr Koliha přiznal, že Nova nakonec nabídla vyšší částku. „ČT v určitém momentu dala přednost jinému řešení, kde poměr kvality a ceny byl pro veřejnoprávní televizi výhodnější,“ vysvětlil. Nova si již od začátku září zaregistrovala několik verzí ochranných známek k obměněnému názvu Nejslabší článek. Tu definitivní si zaregistrovala 5. listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .