Nova v říjnu představí další nový pořad

radiotv222Až na říjen si televize Nova nechala premiéru nového zábavního pořadu Cobykdyby. Nový formát bude mít pevný vysílací ve čtvrtek od 20:50 a nahradí tak v září vysílanou Mléčnou dráhu. „Pořad přivádí na jeviště děti, které něco zajímavého dovedou, společně se skutečnými profesionály v daném oboru nebo v oboru velice příbuzném,“ charakterizuje novinku programové oddělení TV Nova. Půjde třeba o dětského kouzelníka konfrontovaného s profesionálem nebo dítě hovořící pozpátku s bavičem, který se takovým mluvením živí.

Profesionálové v oboru divákům prozradí, co dělali ve věku dítěte, které v pořadu vystupuje. „V případě, že v tomto věku uměli i něco zcela jiného a výjimečného, pokusí se svou někdejší dovednost ukázat,“ slibuje Nova. Pořad obohatí předtočené pasáže, ve kterých malé děti vysvětlují po svém pojmy ze světa dospělých. V každém díle se představí tři děti a tři dospělí. Pořad bude mít stopáž 35 minut a Nova ho bude vysílat počínaje prvním říjnovým týdnem každý čtvrtek.

Test paměti národa naváže na IQ

Nova se chystá také odvysílat další Test národa podobný IQ testu z letošního června. Tříhodinový kvízový pořad se ve vysílání objeví v sobotu 25. října v hlavním čase od 20 hodin. Speciální program složený především z českých filmů Nova připravila na státní svátek 28. října. Ráno zahájí dokumentem Nejlepší z dobrodružství psaných životem od Walta Disneyho a animovaným filmem Kačeří příběhy: Poklad ze ztracené lampy. Potom přijde na řadu český film Lišáci, Myšáci a Šibeničák z roku 1970, ve kterém vystupuje jako dětský herec moderátor Jan Kraus.

Následuje rovněž česká komedie Tři chlapi na cestách s Oldřichem Lipským a Janem Skopečkem. Série českých filmů bude pokračovat Láskou z pasáže a vyvrcholí večerním filmem Jezerní královna s Ivanou Chýlkovou a Janem Hrušínským v hlavní roli. Mezitím Nova zařadí speciální vydání soutěžního pořadu Chcete být milionářem? Půjde o druhý speciál Milionáře v říjnu. Ten první Nova odvysílá v úterý 14. října jako třísté vydání této soutěže na její obrazovce, a zároveň představí nového moderátora, který nahradí Vladimíra Čecha.

Prima připravila kosmetické změny

Také televize Prima připravila na 28. října speciální program, ve kterém nalezly místo dva známé české filmy: Kam čert nemůže a Ať žijí duchové. Říjen na Primě nepřinese téměř žádné programové novinky (alespoň co se týče stálých pořadů). Na diváky opět čekají „básníci“: Jak svět přichází o básníky, Jak básníci přicházejí o iluze a Jak básníkům chutná život, s trilogie „Slunce, seno…“. Stanice je nasadí do hlavního vysílacího času ve středu od 20 hodin. Kromě toho odvysílá českou pohádku Třetí princ a populární českou komedii S tebou mě baví svět.

Jedinou zásadnější programovou změnou na Primě je přesun seriálu Akta X ze čtvrtečního večerního času od 22:30 na pondělí od 23:45. Čtvrtky chce stanice vyhradit zahraničním akčním filmům a thrillerům, z nichž se jako nejzajímavější jeví tři díly Vetřelce a Rocky. 10. října Prima oslaví deset let vysílání a k tomuto výročí připravila velkolepou party pro tisíc účastníků v pražském Slovanském domě. Slavit se bude i na obrazovce, od 20 hodin poběží 2,5 hodiny dlouhá zábavná show. První polovina bude předtočená, a několikrát ji přeruší přímé vstupy z oslav. Večerem bude provázet moderátorka pořadu Trní Bára Štěpánová.

Na 25. října Prima přichystala pořad Speciál z Hoštic o vesnici, v níž vznikaly filmy Slunce, seno… V roli moderátorů se představí ústřední postava trilogie Helena Růžičková a režisér Zdeněk Troška. Prima také přikročila ke změně vysílacího času hlavních zábavných pořadů, když je přesunula na sobotní večer. Pořady Receptář prima nápadů a Nikdo není dokonalý změní dekorace, v Receptáři se představila nová moderátorka Kateřina Dušková, která nahradila „vyštvanou“ Šárku Tomanovou. Jiřího Podzimka v Nedělní partii vystřídá redaktor zpravodajství Daniel Takáč. Po seriálu Chlapci a chlapi Prima uvede další normalizační dílko Dnes v jednom domě o stěhování několika rodin do paneláku.

ČT uvede nové díly Nemocnice

Nejzásadnější říjnovou změnou ve vysílání České televize bude premiéra seriálu Nemocnice na kraji města, jehož první díl odstartuje v pondělí 20. října ve 20 hodin na programu ČT1. Do té doby poběží ve stejný čas repríza starých dílů Nemocnice. Pondělí věnuje ČT1 vůbec nemocničnímu prostředí – kromě vlastní Nemocnice bude později večer od 22:35 vysílat ještě čtrnáctidílný americký seriál Nemocnice Presidio. Od 16. října se na prvním programu ČT každé pondělí podvečer objeví seriál Nekonečný příběh inspirovaný stejnojmenným filmem.

Na brzké odpoledne a podvečer 28. října připravila ČT pohádky Elixír a Halíbela a Jak se stal vodník Dratvička tchánem. Večer se bude věnovat svému veřejnoprávnímu poslání a v hlavním vysílacím čase od 20 hodin zařadí přímý přenos z Pražského hradu, kde prezident Václav Klaus předá několika výrazným osobnostem státní vyznamenání. Následovat bude zábavný pořad Bolkoviny s Bolkem Polívkou a český film Božská Ema.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .