Nova oslaví 8. výročí sáhnutím do archivu

radiotv221Nové programové schéma televize Nova se více než kdy jindy staví na pořadech z archivu. Je to celkem pochopitelné: dříve se CET 21 pořadům z produkce ČNTS záměrně vyhýbala.

Nové programové schéma připravila tradičně na začátek února – kdy slaví 8. výročí zahájení vysílání – televize Nova. Odstartuje ho sobotní show Osmý den shází nám, kterou diváky provede moderátorská dvojice Leona Machálková a Petr Rychlý a nedělní „Den naruby“, ve kterém Nova skloubila pohled do archivu pořadů z produkce ČNTS s několika novinkami, zejména soutěžní show Nejslabší! Máte padáka!

Právě česká varianta úspěšné britské kviz show Nejslabší článek je želízkem v ohni, kterým se Nova pokusí přilákat mladší diváky. Tomu odpovídá i její zařazení na neděli od 21 hodin. Soutěžní studio je vizuálně podobné jako u Milionáře, kterému by mohl Nejslabší článek šlapat na paty. Zda se mu to podaří, záleží především na výkonu moderátorky Zuzany Slavíkové. Podle upoutávek, které Nova vysílá od poloviny ledna, to zatím vypadá velmi nadějně (narozdíl od Gladiátora na ČT).

Comeback Jitky Obzinové

Na nedělní dopoledne Nova připravila comeback Jitky Obzinové v novém pořadu o zahraničních zajímavostech Zálety, což je jakýsi mix Objektivu a Zanzibaru na ČT a Světa 2002 na Primě. Právě jemu budou Zálety, které Nova nasadila na devátou ranní, přímo konkurovat, neboť Svět 2002 vysílá Prima právě v neděli od 9:00. Kromě klasických příspěvků se v Záletech od 10. února objeví i reportáže, které v zahraničí natočily známé osobnosti, které nemusí být přímo z Novy.

Změny se týkají i některých současných pořadů. Ve Zlatíčcích Petra Nárožného už nebudou pozvané hosty zpovídat diváci, ale další slavné manželské páry. Občanské judo bude mít o osm minut delší stopáž a představí novou znělku, soutěž Riskuj! dostane novou dekoraci, kterou vytvořil rakouský architekt Yindra Soukup. Od 8. února se na Novu vrátí 1. fotbalová liga, k níž má Nova zakoupena exkluzivní práva. Na duben televize připravuje přenos reprezentačního zápasu s Polskem, v květnu s Itálií.

Tabu se vrací

Neobvykle velký prostor dává Nova archivním pořadům z doby, kdy pro ni pracovala ČNTS. Každou neděli před Sedmičkou se na obrazovku vrátí pořad My rádi jíme s Petrem Novotným (podobný pořad s názvem Chuťovky moderuje i na slovenské televizi Markíza) a v noci z neděle na pondělí se budou objevovat reprízy pořadu Tabu, který moderoval Roman Šmucler, manžel programové ředitelky TV Nova Libuše Šmuclerové.

Až do konce června bude Nova každou středu večer od 20 hodin vysílat komediální seriál Policajti z předměstí, který pro ni v roce 1998 natočila ČNTS. Tuto neděli se mohou diváci setkat také s ukázkou nepříliš úspěšného sitcomu Nováci; do budoucna se počítá s úspěšnější Hospodou. Nedělní „Den naruby“ obsahuje také reprízy pořadů XXL s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem, dokumentu Život je zebra o Lucii Bílé, velmi úspěšného show Miss tisíciletí a pětidílného pohádkového seriálu Z pekla štěstí.

Nova sází na jistotu

Ze zahraničních pořadů se od března na Nově objeví každý všední den v 8:30 animovaný seriál pro děti Teletubbies z produkce BBC. Na Novu se vrátí také velmi úspěšný americký seriál M.A.S.H. Původně se s ním počítalo od února nebo března, nakonec jej Nova zařadí až v září – od pondělí do čtvrtka od 18 hodin. Každé úterý od 21 hodin bude Nova vysílat tradiční britský seriál Dempsey a Makepeacová. Velmi bohatá je i filmová nabídka, která tematickým uspořádáním připomíná loňské letní schéma televize Prima.

Vedle akčních thrillerů Maximální riziko (2.2.), Ponorka v ohrožení (9.2.), Nebezpečná rychlost (16.2.) a Těžko ho zabít (23.2.) jde o sérii Vetřelců (Vetřelec, Vetřelci, Vetřelec 3 a Vetřelec: Vzkříšení) a oblíbenou řadu francouzského Četníka s Luisem de Funée v hlavní roli (Četník ze St. Tropez, Četník v New Yorku, Četník se žení a Četník ve výslužbě). Erotiku bude Nova vysílat každý den kromě pondělí a pátku. Od úterý do čtvrtka a v neděli večer půjde o seriály, v sobotu večer přijde na řadu talk show Peříčko a vybraný erotický film.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .