Nova na září nechystá žádný nový pořad

radiotv222Úpravy programového schématu TV Nova se budou týkat výhradně současných pořadů. Některé televize zruší, jiné čekají úpravy. Soutěž Kolotoč nahradí seriál 18 kol spravedlnosti, místo talk show Áčko půjde seriál Poldové z přístavu.

Prakticky žádný nový pořad nechystá na září televize Nova. Programové změny, které stanice připravuje, se týkají již existujících pořadů. Z nich některé zcela zaniknou (Áčko, Kolotoč, Vabank), jiné projdou určitou úpravou (Snídaně s Novou) nebo získají novou dekoraci (Natočto!). V zářijovém programovém schématu Novy lze ale přeci jenom nalézt nějaké novinky. Zcela výjimečnou událostí bude středa 11. září, kdy Nova překvapivě zařadí na osmou hodinu večer šedesátiminutový dokument o loňských teroristických útocích na Spojené státy (o půl hodiny později začíná podobný dokument o stejné stopáži na ČT 1).

Nova sází na osvědčenou taktiku komerčních stanic, podle které se divák velkých změn v programu děsí. Nabízí mu proto jistotu v podobě takřka shodného programu jako před prázdninami. Bonusem je řada zajímavých filmů a seriálů. Soutěž Kolotoč, kterou televize uváděla ve všední dny od 16:30, nahradí seriál 18 kol spravedlnosti, místo talk show Áčko poběží Poldové z přístavu. Sobotní pořad Vabank, o jehož zrušení Nova uvažovala už na jaře, nahradí reprízy seriálu Jake a Tlusťoch. V programovém schématu Novy nadále zůstává sobotní pořad Volejte řediteli, kterému bude od září na ČT 1 konkurovat politická diskuse syna ředitele TV Nova Jakuba Železného s pracovním názvem Špona.

Vrací se seriály MASH a Kobra

Z mimořádných akcí se na Nově příští měsíc objeví volba Miss Aerobic ČR 2002, kterou televize odvysílá v sobotu 28. září od 20 hodin. Výjimečná bude i neděle 1. září, kdy Nova vypustí pravidelný diskusní pořad Sedmička a publicistickou relaci Zálety, která se po letní přestávce znovu vrací na obrazovku. Soutěž Nejslabší! Máte padáka! změní od září vysílací čas a vrátí se před pořad aktuální publicistiky Střepiny (v létě si oba pořady pozici prohodily). První zářijovou neděli ale ještě zůstane vše při starém jako o letních měsících. Sobotní hitparáda Eso, která se také vrací po letní přestávce, bude startovat už v 9:20.

Na Nově se znovu objeví populární americký seriál MASH (každý všední den od 18:00), a rovněž úspěšný seriál Kobra, jehož uvedení bude v neděli 1. září předcházet pilotní díl Kobra 11. Telenovelu Divoký anděl od 12. září nahradí každý všední den rozšířený počet dílů telenovely Mallorca (místo jednoho dílu denně bude Nova dávat hned dva za sebou). Víkendový dětský seriál Digimon od 21. září nahradí Robocop, místo Pokémonů bude Nova od stejného dne vysílat seriál Miláčku, zmenšil jsem děti. Na sobotní a nedělní večery Nova chystá tradiční zábavné pořady Dobroty, Tyjátr, Zlatíčka, Rozjezdy pro hvězdy, Lucie na bílo a Countryestrádu.

České komedie proti romantice na Primě

Bohatá bude nabídka filmů, a to jak českých, tak zahraničních. Pondělí bude patřit italským komediím Pan účetní jde do důchodu, Návrat pana účetního a Pan účetní opět zasahuje, 23. září Nova nasadí šlágr Zamilovaný profesor. Úterní večery se zaměří na horory a thrillery (Ztracená duše, Pohřben za živa, Vraždící posedlost). Středa bude ve znamení akčních filmů (Boeing 747 v ohrožení, Černý orel, Osudová přitažlivost, Pod přísahou, Let 535), čtvrteční večery Nova věnuje české trilogii Byl jednou polda a Tankovému praporu. Pátek bude patřit opět akčním snímkům, jako je Poslední skaut nebo Mortal Kombat: Boj na život a na smrt. V pátek 20. září Nova uvede americké drama Showgirls.

Známější filmy si Nova nechává na sobotní večery, kdy odvysílá snímky Tichý nepřítel, Past, Komando, Můj soused zabiják nebo Air Force One. Z erotických filmů, které televize nasazuje tradičně okolo sobotní půlnoci, se v září na obrazovce objeví Lolita 2000, Elke, Fata Miranda a Erotické voskové muzeum. Den před zahájením nového školního roku, v neděli 1. září, Nova zařadí na osmou hodinu večer oblíbený český film S tebou mě baví svět.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .