Nova může vysílat seriály Hospoda a Nováci, které vyrobila ČNTS

radiotv22Vladimír Železný oznámil, že Nova připravuje na příští rok velké retro v podobě programů z doby začátků jejího vysílání. Michal Donath potvrdil, že ČNTS práva k těmto pořadům prodala společnosti CET 21.

Vysílání seriálu Hospoda, který pro televizi Nova před časem natočila bývalá servisní organizace Česká nezávislá televizní společnost, v současné době nic nebrání. Připravovanou reprízu Hospody ve svém pořadu Volejte řediteli už druhý týden anoncuje Vladimír Železný. Mediální zástupce ČNTS Michal Donath potvrdil, že společnost autorská práva k některým pořadům prodala televizi Nova.

Retro made in ČNTS

„S potěšením vám můžeme oznámit, že na příští rok připravujeme velké retro Novy, to znamená pořady, které znáte z televize Nova od jejího samotného počátku, od roku 1994,“ oznámil Železný v posledním pořadu Volejte řediteli. Součástí tohoto „retra“ má být také seriál Hospoda, který je podle Železného nedoceněný. Někteří jeho protagonisté ale tvrdí opak.

Například režisér Jiří Menzel, který v Hospodě vystupuje, tento seriál považuje za nekvalitní a v několika rozhovorech veřejně litoval, že se nechal od Novy k účasti na tomto projektu umluvit. Podle Železného však měla Hospoda, svého času ještě vysílaná z Měsťanské besedy, veliký úspěch. „Nejenom díky hvězdnému obsazení, které měla, ale až ten seriál teď podruhé uvidíte, možná ho doceníte ještě více,“ tvrdí šéf Noy.

Nova získala práva legálně

Podle Železného uvažuje Nova také o návratu sitcomu Nováci, který od kritiků televizních inscenací sklidil jen to nejhorší. „Ti se asi nedostanou do nějakého výrazného času. Ale myslím, že Hospoda si zaslouží, aby byla vysílána v hlavním vysílacím čase,“ uvedl Železný. Donath na dotaz serveru RadioTV nedokázal upřesnit, kdy ČNTS prodala práva na tyto pořady společnosti CET 21.

Převodu práv k některým pořadům z ČNTS na CET 21 se týkají tzv. „zázračné smlouvy“ z let 1996-98, které se objevily po rozchodu Vladimíra Železného a americkou společností CME, která ovládá ČNTS. Bývalý investor TV Nova je označil za antedatované. Podle CME došlo k jejich falzifikaci, aby mohla Nova z nového sídla na Barrandově vůbec něco vysílat. Donath ale vyloučil, že by seriály Hospoda a Nováci s těmito smlouvami nějak souvisely.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .