Nova kvůli chybné smlouvě neodvysílala Právě teď z regionů

Televize Nova v pondělí vynechala pravidelnou podvečerní zpravodajskou relaci z regionů Právě teď. V den, kdy ji poprvé měla zajišťovat kromě dosavadních partnerů také studia sdružená v Regionální televizní agentuře…Televize Nova v pondělí vynechala pravidelnou podvečerní zpravodajskou relaci z regionů Právě teď. V den, kdy ji poprvé měla zajišťovat kromě dosavadních partnerů také studia sdružená v Regionální televizní agentuře (RTA) vydavatele serveru Česká média Jaroslava Berky, televize místo regionů nasadila humanitární spot na pomoc oblastem postiženým ničivým zemětřesením a následnou vlnou Tsunami. Podle šéfredaktora zpravodajství Martina Ondráčka se tak stalo proto, že smlouva mezi Novou a RTA obsahovala chybu, kvůli které ji nebylo možné podepsat a kterou se podařilo odstranit až podvečer.


Smlouva už je podepsaná„Existují dva druhy smluv. Jedna je s dosavadními regionálními partnery, ta je podepsaná a v pořádku, a pak s RTA, kde se objevila nějaká chyba. V pondělí jsme kvůli tomu narychlo svolali schůzku našich ředitelů se zástupci RTA, ale nemohla se uskutečnit dříve než v půl páté, takže jsme regiony nestačili zařadit do vysílání. Sice se ten problém se smlouvou podařilo vyřešit asi během deseti minut, ale do vysílání jsme zařadili humanitární spoty, které jsme beztak plánovali odvysílat,“ uvedl Ondráček na dotaz serveru RadioTV. Nova podle něj smlouvu s RTA podepsala ještě během pondělního večera, takže dnes by už mělo být vše v pořádku.


Relaci Právě teď má RTA připravovat již od Nového roku, první vysílání bylo ale naplánované právě na pondělí 3. ledna. „Historicky je to dané tak, že během vánočních svátků a na Nový rok se regiony nevysílají. Nebudu asi přesný, ale poslední loňské Právě teď šlo myslím 18. prosince,“ sdělil Ondráček. Do konce roku pořad připravovala ještě dřívější regionální studia, jako například brněnská TV Atlas nebo pardubická firma GRTS. S nimi ale Nova neprodloužila smlouvu na následující rok. Podle Ondráčka proto, že RTA nabídla lepší a komplexnější řešení, které spočívá ve sjednocení grafiky a celkového pojetí regionálních zpravodajských relací. Původní regionální partneři Novy se o ukončení spolupráce dozvěděli oficiálně až v polovině prosince.


Regiony o ničem nevěděly„Regiony byly v pondělí připraveny zahájit vysílání, ale nakonec jsme to stopli a nechali to na dnešek,“ říká Ondráček. Majitel RTA Jaroslav Berka problémy se smlouvou potvrdil, nechtěl je ale nijak komentovat: „Pravděpodobně vás zklamu, ale považujeme všechny informace týkající se smluv a jejich obsahu za obchodní tajemství. Nicméně vaši informaci potvrzuji.“ Václav Patka, ředitel východočeské televize Puls, která je součástí RTA, o důvodech s chybnou smlouvou nevěděl. „Z Novy nám dopoledne oznámili, že bude programová změna a že odvysílají humanitární spoty na Asii. Nic jiného nevíme,“ tvrdí Patka, podle něhož Pulsu nevznikl žádný velký problém, protože na pondělí neměl k Právě teď nasmlouvanou regionální reklamu. Českobudějovická televize Gimi, kterou RTA vlastní ze 70 procent, reklamu nasmlouvanou měla, ale podle ředitele Ivo Brabce na „klouzavé časy“, takže jí neodvysíláním jedné relace nevznikla žádná škoda.


„K neodvysílání pondělního Právě teď jsme dostali dvě různé informace. Nejdřív takovou, že se Nova rozhodla odvysílat ucelený pořad o katastrofě v Asii, protože žádný takový pořad ještě ve vysílání neměla. Později jsme se dozvěděli, že ještě nebyla podepsaná smlouva mezi Novou a RTA. Osobně si myslím, že smlouvu nemají podepsanou ještě žádná studia, protože se to tak dělo v minulosti běžně – na Nový rok se začalo vysílat a teprve později se podepisovaly smlouvy,“ uvedl Brabec. Jisté je, že v pondělí podvečer se na Nově neobjevilo Právě teď jak od studií sdružených v RTA, tak od dalších regionálních partnerů. Kvůli které chybě ve smlouvě se to stalo, ale žádná strana nechce říci nic bližšího.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .