Nova bude mít vysmáté léto plné repríz

radiotv222Osu celého letního vysílání TV Nova tvoří reprízy nejúspěšnějších vydání pořadu Zlatá mříž, na které naváže speciální vydání Velké finále Zlaté mříže. Nova ale překvapí i některými velmi zajímavými filmy, jako je Den nezávislosti nebo Apollo 13.

Žádné převratné novinky nepřipravila na letošní léto televize Nova. Pod sloganem Vysmáté léto se diváci od 29. června znovu setkají s reprízami zábavných pořadů, zejména se sedmi nejzdařilejšími vydáními Zlaté mříže, na které 31. srpna naváže premiérový díl Velké finále Zlaté mříže. Podle programové ředitelky Libuše Šmuclerové , která v úterý na Barrandově oficiálně představila letní programové schéma, budou moci diváci během června zasílat nejoblíbenější vtipy bez žánrového omezení, za které mohou získat „vysmáté autíčko“.

Ubavíme vás k smrti!

„Budeme diváky motivovat k několika soutěžím – o nejlepší vtip v historii, který kdy slyšeli, a zároveň budeme chtít, aby nám u sedmi reprízovaných Zlatých mříží napsali, které vtipy se jim nejvíce líbily. Z toho vznikne finálový díl na konci léta,“ řekla Šmuclerová. Sobotní reprízované Zlaté mříže se budou věnovat policii, učitelům, hospodě, blondýnkám, zvířátkám a jídle. Speciální vydání na závěr prázdnin bude moderovat Petr Rychlý. Určité změny Nova přichystala také v pořadu DO-RE-MI, které se představí v novém aranžmá a budou v něm soutěžit celé rodiny.

Rodina bude tvořit také porotu pořadu, moderátory Sabinu Laurinovou a Pavla Trávníčka Nova měnit nebude. DO-RE-MI aneb zpívá celá rodina bude mít vyhrazený čas ve čtvrtek večer od 20 hodin, kdy se doposud střídaly archivní díly zábavných pořadů Horoskopičiny, Čundrcountryshow, Ptákoviny a Ruleta. Vysílací dny soutěže Chcete být milionářem? – úterý a pátek – zůstanou stejné. Na pátek 5. července Nova připravila speciální vydání tohoto pořadu ke Dni slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje, podrobnosti k němu však nesdělila. Speciální vydání složené z nejlepších scének bude mít i pořad Politické harašení, který televize uvede v sobotu 24. srpna.

Snídaně s bungeee jumpingem

Snídaně s Novou bude v letních měsících vysílat živě z různých míst České republiky, kde se dají provozovat adrenalinové sporty. Podle šéfredaktora Libora Kodada půjde o bungee jumping, paragliding, akrobatické lyžování, freestyle moto, skatepark, extrem kola, vodní skútr a lyže, potápění, big jump a lezení. „Rozhodli jsme se zmapovat nejen ty sporty, které provozují profesionálové, ale i ty, které jsou běžně přístupné komukoliv,“ přiblížil Kodad, podle něhož Nova vytvoří učitou databázi míst, kde se dají tyto sporty provozovat a zveřejní ji také na internetových stránkách Snídaně s Novou.

Během léta navštíví tým Snídaně s Novou Prachatice, Loketský most, Rumchalpu u Jičína, přehradu Hracholusky, Špindlerův Mlýn, Hustopeče u Brna, Hříměždice u Dobříše, Štíty u Šumperka, Adršpach a letiště v Roudnici nad Labem. „Všechny tyto sporty budou reprezentovat opravdové špičky, takže třeba akrobatické lyžování budeme natáčet u Aleše Valenty v jeho tréninkovém středisku,“ slíbil Kodad. Všech akcí, kromě nejnáročnějších profesionálních sportů, se budou moci diváci přímo zúčastnit. Sportu se týká také slavnostní vyhlášení Zlaté hokejky, jehož přímý přenos Nova odvysílá v sobotu 17. srpna.

Na obrazovku se vrátí fotbal

Od 27. července se na obrazovce znovu objeví první fotbalová Gambrinus liga, tentokrát ovšem ne v pátek odpoledne, ale v sobotu (od 14:10). Podle šéfa sportovní redakce Václava Tittelbacha si Nova od změny termínu slibuje více diváků a možnost přenášet zápasy atraktivnějších týmů, které během týdne hrají evropské soutěže. Kromě Novy se fotbal v pravidelném týdenním intervalu objeví také na Primě. Tittelbach serveru RadioTV potvrdil, že mezi oběma televizemi došlo k dohodě a Prima nyní vyjednává s fotbalovým svazem o vysílacím dnu. Tím by mělo být buď pondělí, které preferuje Prima nebo pátek, který upřednostňuje svaz.

Ve filmové oblasti vsadila Nova na jistotu, takže se na její obrazovce objeví již známé snímky jako série Policejní akademie, Slunce, seno…, trilogie o básnících, Léto s kovbojem, méně známé české akční drama Cesta peklem, ve kterém hraje Martin Dejdar a Pavel Nový, Pán šelem, Vodní svět, Policajt ze San Franciska, Úplné bezvětří, Vnitřní záležitosti, 1492: Dobytí ráje s Gérardem Depardieu, série Smrtonosná zbraň, ale i megafilmy jako Apollo 13 (17. července), Den nezávislosti (14. srpna) a Koule (30. srpna).

Indiana Jones se vrací (mladý)

Každý všední den odpoledne zařadí Nova čtvrtou řadu seriálu Hvězdná brána, akční seriál Zákon a pořádek z prostřední elitního policejního oddělení v New Yorku, Ztracený svět a nové telenovely Yago, Mallorca, Knots Landing, Milagros a Luz Maria. Od 7. Července se v neděli odpoledne ve vysílání objeví seriál Mladý Indiana Jones, který naváže na úspěšnou trilogii „megafilmů“ Indiana Jones, jež Nova odvysílala v posledních týdnech. Půjde o pokračování Mladý Indiana Jones: První dobrodružství, Mladý Indiana Jones: Nadšení pro život a Mladý Indiana Jones: Nebezpečí lásky.

U některých pořadů dojde k časovým posunům. Nedělní soutěž Nejslabší! Máte padáka! bude začínat o hodinu dříve, tedy ve 21:00. Na stejný čas v sobotu zařadila Nova oblíbený pořad Prásk!, který nyní začíná ve 21:50. O půl hodiny dříve budou začínat každý všední den také soutěže Kolotoč (nyní od 17:00, nově od 16:35) a Riskuj (nyní od 17:30, nově od 17:00).  Regionální zpravodajská relace Právě teď, kterou Nova vysílá ve všední dny od 17:30, bude začínat již v 16:55. Začátek nedělního publicistického pořadu Střepiny se přesune z 22:00 na 21:40.

Některé pořady Novu dočasně opustí

Z obrazovky v letních měsících zcela zmizí talk show Áčko (s výjimkou nočních repríz), soutěžní pořad Vabank (Nova jej pravděpodobně od září zcela vypustí z vysílání), Eso, Zálety a nedělní politická diskuse Sedmička. Místo ní Nova zařadila reprízy zábavného pořadu Zlatíčka. Po sobotním pořadu Volejte řediteli bude následovat místo dosavadního bloku archivní zábavy český film. Eso a Vabank nahradí seriály Dempsey a Makepeacová a Jake a Tlusťoch. Pořady Tele Tele a Peříčko bude Nova přes léto pouze reprízovat.

Nové vysílací schéma Novy bude provázet speciální grafika, která staví na humorných scénkách. „Upoutávky vycházejí z toho, co se všechno může přihodit, když se opalujete,“ přiblížil šéf Novy Vladimír Železný. Důležitou roli přitom hraje horní díl dámských plavek. „Základní konceptem byl humor, který v grafice chybí všude na světě,“ dodal Železný, podle něhož ale upoutávky na Vysmáté léto s Novou asi nevyhrají soutěž Promax, jako se to nedávno podařilo upoutávce na film Titanic. „Myslím si, že nápad je to dobrý, ale pro úroveň Promaxu to možná bude příliš pomalé. Mám svůj tip na vítěze, samozřejmě bude zase od nás.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .