Nova a Prima zahájí fotbalovou Gambrinus ligu

radiotv222iž tuto sobotu se na obrazovce televize Nova znovu objeví přenosy z fotbalové Gambrinus ligy, jejíž nový ročník bude přenášet i televize Prima. Zatímco Nova zvolila za vysílací den sobotu od 14:25 (dosud to u ní byl pátek), Prima bude fotbalu věnovat pondělní odpoledne od 16:00 hod. Obě televize odvysílají jeden zápas týdně, Prima do schématu zařadí také fotbalový magazín Odpískáno, který vlastník Novy, společnost CET 21, slíbil při podpisu smlouvy o koupi vysílacích práv marketingové agentuře Českomoravského fotbalového svazu.

Televize nedaly na požadavky svazu

Vysílací práva na nový ročník Gambrinus ligy získala Nova již loni na podzim. Kromě klasického terestrického vysílání se týkají i kabelových rozvodů a satelitu, a CET 21 získala také práva na domácí zápasy reprezentace, přátelské zápasy a druhou ligu, a to jak pro vysílání v České republice, tak na Slovensku. Nelze proto vyloučit, že některé zápasy bude zařazovat i slovenská televize Joj. V současné době se jedná například o přenosu přátelského zápasu Česko – Slovensko, který proběhne 21. srpna v České republice. S největší pravděpodobností jej odvysílá zároveň Nova i Joj.

Otazník zatím visí nad formou nového fotbalového magazínu, neboť záměr Primy s osmiminutovým přehledem událostí předchozího kola, který by zařadila těsně před pondělní přenos, fotbalový svaz příliš nenadchnul. Vedení svazu si totiž představovalo pořad o stopáži minimálně 30 minut v atraktivním vysílacím čase v neděli večer. Určité zklamání projevil svaz také nad vysílacími dny přenosů jednotlivých zápasů. Poté, co se Nova rozhodla fotbal přesunout z pátečního na sobotní odpoledne, snažil se svaz přesvědčit Primu, aby si ze dvou možností (pondělí nebo pátek) vybrala právě pátek.

Nova se zaměří hlavně na Spartu

Prima však vsadila na pondělí, které se jí osvědčilo při dubnovém zkušebním zařazení čtyř zápasů Gambrinus ligy. Nova změnu vysílacího dne vysvětluje snahou získat atraktivnější zápasy, což se jí v pátečním termínu nedařilo. Podle vedoucího sportovní redakce Václava Tittelbacha totiž řada větších klubů přes týden hraje v různých evropských soutěžích, a poté má několik dní na odpočinek, takže se do pátečního vysílání nedostaly. Nově jde především o slavné pražské kluby – Spartu a Slavii – a také liberecký Slovan, kterému se minulou sezónu výtečně dařilo.

Přenosy nového ročníku Gambrinus ligy zahájí Nova v sobotu od 14:25 zápasem Sigmy Olomouc se Slovanem Liberec. Prima v pondělí od 16 hodin odvysílá duel Hradce Králové se Slavií Praha. Televize si už rozdělily zápasy na další čtyři týdny: v sobotu 3. srpna odvysílá Nova zápas Českých Budějovic se Spartou Praha, o týden později se na její obrazovce utká Sparta Praha s Baníkem Ostrava, další týden Slovan Liberec se Spartou Praha, a další týden (24. srpna) půjde o duel Teplic se Slavií Praha. Prima zařadí v pondělí 5. srpna zápas Slavie Praha s Bohemians Praha, o týden později Teplice s Českými Budějovicemi, poté Viktorii Žižkov s Bohemians Praha a v pondělí 26. srpna České Budějovice s Baníkem Ostrava.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .