Na Primu se od září vrátí seriál Komisař Rex

radiotv222Televize Prima na září nechystá žádné radikální programové změny. Vrátí se seriály Komisař Rex a Wolfův revír, změní se vysílací den i čas Receptáře prima nápadů, a Sauna bude mít speciální páteční vydání Někdo to rád horké.

Vesměs kosmetické úpravy programového schématu připravuje na září televize Prima. Kromě nového pořadu Někdo to rád horké, který budou moderovat modelka Simona Krainová a zpěvačka Dara Rollins (zpočátku bude mít formu speciálního vydání páteční talk show Sauna), jde především o změny vysílacích časů stávajících pořadů. Například Receptář prima nápadů se přesune z úterního večera zpět na nedělní podvečer od 18 hodin, kde byl před prázdninami. Místo něj bude televize v úterý vysílat padesátiminutový blok zábavy.

Na obrazovku se po letní přestávce vrátí oblíbený seriál Komisař Rex, jehož čtvrtou řadu budou moci diváci sledovat pouze ve středu od 19:55 (doposud jej Prima vysílala i v pondělí). Pondělní večer zůstane vyhrazen seriálům Hercule Poirot a Siska II. Vrátí se také seriál Wolfův revír, jehož čtvrtou řadu Prima nasadí opět na sobotní prime time od 19:55 (jako před letní přestávkou). Sobotní večer bude zcela patřit kriminálním seriálům, po Wolfově revíru Prima nasadí Specialisty na vraždy I., Místo činu: Kolín a Západní křídlo II.

Prima uvažuje o seriálu Žena za pultem

Seriál Zvláštní efekty, který Prima vysílá každé ráno od osmi hodin, vystřídají dvě řady Ahoj, strejdo doktore. Prima se také chystá reprízovat první řadu seriálu Doktor z hor, kterou nasadí od 24. září každý všední den na desátou dopolední. Novým rodinným seriálem, který se objeví každý všední den kromě pondělí od 15:40, bude Dr. Stefan Frank, na který časově naváže telenovela Hříšná láska. Od 11. září Prima zařadí na středeční, čtvrteční a páteční poledne seriál Žena zákona II. I v září bude pokračovat český seriál Malý pitaval z velkého města, který Prima vysílá v úterý od 19:55.

Prima se snaží získat práva pro vysílání dalších normalizačních seriálů Československé televize. Podle generálního ředitele Martina Dvořáka je ve hře i Žena za pultem a Synové a dcery Jakuba Skláře, které chce televize uvést v hlavním vysílacím čase. „Myslím, že budou divácky úspěšné,“ řekl Dvořák již minulý týden v rozhovoru pro týdeník Strategie, a zájem potvrdil i deníku MF Dnes. Podle jeho slov ale probíhají jednání také o seriálech, které natočila ČST a ČT v letech 1990 až 1992. Pokud s jejich odvysíláním v dohledné době nepočítá Česká televize, měl by je Telexport ČT Primě bez problémů prodat.

Na obrazovku se znovu vrátí Chalupáři

Prima si i na podzim ponechá čtvrteční romantické filmy, které mají velmi dobrou sledovanost. Na září si přichystala snímky Dvě sestry, Zbloudilá srdce, Hodina rozhodnutí a Neobyčejná láska. Čtvrteční večery obohatí také nový „doktorský“ seriál Horečka I. Z české produkce se na Primě po velmi krátké době znovu objeví seriál Chalupáři, jehož reprízu televize naplánovala na nedělní poledne (po hodinovém bloku archivní zábavy), a tetralogie Šéfe, to je věc!, Šéfe, vrať se!, Šéfe, jdeme na to! a Na dvoře je kůň, šéfe!, které Prima uvedla rovněž nedávno. Tentokrát je zařadí v sobotu od 16:25 hod.

Páteční večery bude Prima tradičně věnovat zahraničním filmům. V září půjde o Návrat černého hada, Mumii smrti, Zděšení a Fifty – fifty. Vysílací čas nedělní zábavné show Nikdo není dokonalý, která se v červenci potýkala s nízkou sledovaností, zůstane nezměněn. „Dočasný pokles sledovanosti má na svědomí filmová trilogie Slunce, seno … , která byla divácky mimořádně úspěšná a díky své nadprůměrné délce také z velké části překryla pořad Nikdo není dokonalý,“ vysvětlil Miloš Zahradník, který vede úsek programové skladby a od 1. září by se měl stát programovým ředitelem televize Prima.

Kociánová odchází do České televize

Ve zpravodajství nedojde k žádným programovým změnám. S jistotou se to ale nedá tvrdit o moderátorech, protože Primu ke konci srpna opustí nejpopulárnější moderátorka Martina Kociánová. Ze Zpravodajského deníku, v jehož moderování se střídala se Štěpánkou Duchkovou a Danou Makrlíkovou, zamíří do České televize, kde by měla uvádět hlavní zpravodajskou relaci Události. Jejím moderátorských partnerem by se měl stát Martin Severa. Primu čekají i další personální změny, které se chystá oznámit až na tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu, která proběhne koncem měsíce.

V oblasti sportu se Prima zaměří na fotbalovou Gambrinus ligu, jejíž vysílací čas si stanovila na pondělí od 15:50, a na nedělní přenosy a záznamy závodů Formule 1 a silničních motocyklů. V neděli 8. září půjde o Velkou cenu Portugalska silničních motocyklů, o týden později o Velkou cenu Itálie Formule 1, 22. září o Velkou cenu Brazílie silničních motocyklů a 29. září o Velkou cenu USA v závodech Formule 1. Všechny závody začínají ve 13:45, kromě posledního, jehož přímý přenos Prima zařadila na 19:55. Díky tomu se v neděli 29. září posune začátek talk show Nikdo není dokonalý na 22:05. V sobotu 7. září od 20:05 Prima odvysílá přenos fotbalového zápasu reprezentace České republiky s Jugoslávií.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .