Na kanále ČT2 budou postupně ubývat sportovní pořady

Spolu s tím, jak se postupně rozšiřuje pokrytí digitálním pozemním signálem, budou ve stále větší míře z programu ČT2 ubývat pořady se sportovní tématikou. To koresponduje se snahou České televize více profilovat jednotlivé kanály. Tento krok se mimo jiné dotkne i hokejového magazínu Buly a přenosů z ELH.

Dopady digitalizace televizního vysílání a postupného vypínání analogového signálu začnou pociťovat nejen obyvatelé regionů, kterých se to aktuálně týká, ale všichni diváci kanálu ČT2. Postupně zde totiž začne ubývat sportovních pořadů.


„Česká televize postupně upravuje profily jednotlivých kanálů. Čím více se při přechodu od analogového na digitální pozemní vysílání blížíme ke stavu, kdy bude pokrytí digitálním signálem celoplošné, tím více bude na ČT2 ubývat pořadů se sportovní tématikou. Citlivě se tak realizuje koncepce, aby se sportu věnoval výhradně kanál ČT4 SPORT,“ říká mluvčí České televize Martin Krafl a dodává: „Pokud v některém regionu dosud není dostupné digitální pozemní vysílání všech veřejnoprávních kanálů, včetně právě ČT4 SPORT, Česká televize vyvíjí maximální úsilí a vynakládá značné investice, aby se tak v dohledné době stalo.“


Jako jedni z prvních pocítí dopady profilace kanálů hokejoví fanoušci. Ještě po přechodnou dobu budou moci sledovat hokejový magazín Buly na ČT2. Postupně se však začne přesouvat na kanál ČT4 Sport. Kanál ČT2 už rovněž nebude nadále podřizovat svůj program dění na ledové ploše bez limitu. Pokud dojde k prodloužení některého zápasu nad rámec 20. hodiny, tedy nad rámec začátku hlavního vysílacího času, přesune se zbytek přímého přenosu na ČT4 SPORT.


ČT na popud diváků upravuje označení kanálů
Česká televize rovněž vyhodnotila reakce diváků na nová označení kanálů, která zavedla na začátku září. Od dnešního dne tato označení posunuje blíže levému hornímu rohu a zmenšuje jejich velikost o 15%.


„Česká televize tak reagovala na mnohé reakce diváků, že nové značky jsou od 1. září příliš veliké a svým umístěním zasahují do obrazu vysílaného pořadu, resp. jejich umístění je blíže ke středu obrazovky, než tomu bylo před 1. zářím. V minulých dnech jsme také upravili na základě diváckých ohlasů informační lištu na zpravodajském kanále ČT24 v dolní části obrazovky. Jejím zvětšením jsme zlepšili čitelnost informací, které nabízí,“ říká k tomu Martin Krafl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .