Na ČT se vrací Sex ve městě i Putování s dinosaury

radiotv222Co můžeme čekat od České televize (ČT) v letošním roce? Napsáno toho již bylo dost. Ale co se zrodilo v novém vysílacím schématu pro převzaté pořady? S tím seznámil diváky v pořadu Adresát ČT Jan Rubeš, šéf akvizice ČT, z producentského Centra převzatých pořadů.

Jaké seriály ze zahraničí lze od Nového roku spatřit?

Vrací se nám na obrazovku Sex ve městě. A když jsme se rozhodli pro tento typ seriálu, tak jsme nemohli nekoupit britský podobný seriál, který jsme česky nazvali Druhá míza. Je to seriál o chlápcích mého věku (J. Rubeš je ročník 1955 – pozn.aut.) a ukazuje, jak to mají s těmi holkami složité.

Kde, popř. kdy, budou na obrazovce ČT celovečerní filmy?

Každé úterý v osm hodin večer na ČT 1 bude celovečerní film. Na ČT 2 ve středu budeme vysílat evropské filmy, ve čtvrtek to budou celovečerní detektivky. Někdy takové malé série. Rád bych doporučil detektivní sérii se C.Owenem, který patrně bude nový James Bond. V pátek od půl deváté večer to budou rodinné filmy (předtím je seriál Arabela – pozn.aut.) a v sobotu od devíti chceme nabídnout velké silné filmy.

Česká televize je sledována i díky dokumentům. Na jaké, ze zahraničních studií, se můžeme těšit?

Převzaté dokumenty mají také trochu rozšířený prostor v novém schématu. Budeme hrát velké historické dokumenty o osobnostech, o velkých historických událostech apod. Například ve čtvrtek na ČT 2 budeme vysílat dokumenty jako Zázračná planeta a hned první týdny budou věnovány rozmarům počasí na naší planetě. Pokud si někdo pamatuje fenomenální cyklus Putování s dinosaury, tak ti jistě přivítají, že v nedělní poledne bude pokračování tohoto cyklu. Tato série se jmenuje Putování s pravěkými lidmi a na ní naváže série Putování s dinosaury.

Na ČT 2 je v pondělí večer vysílán Filmový klub? Zůstane v programu?

Ano, zůstane vždy v pondělí ve 21.30 hodin. Hned 12. ledna začíná Kuba ve filmu.

Kdo je Jan Rubeš

Jan Rubeš spojil svou profesní kariéru s Českou, resp. Československou televizí (ČST). Do roku 1981 působil jako asistent produkce ČST a zároveň studoval FAMU – obor produkce a řízení. Do roku 1990 byl vedoucím výrobního štábu v Hlavní redakci hudebních pořadů ČST a současně vystudoval postgraduální studium – obor dokumentární tvorba. Současně pracuje jako režisér a scenárista dokumentárních pořadů. Do roku 1992 byl producentem tvůrčí skupiny v Producentském centru uměleckých pořadů ČST a poté šéfproducentem převzatých pořadů ČT. Od 1. června 2002 je Rubeš šéfem akvizice ČT.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .