Martin Krafl: Diváci potřebují změnu

Zatímco konkurenční televize budou zahlceny dalšími reality show, v České televizi se bude „realitně“ tančit. Přijde na řadu nová taneční reality show Star Dance a celá řada seriálů, soutěžních a zábavných pořadů. „Diváci potřebují změnu,“ říká tiskový mluvčí ČT Martin Krafl.

Komerční televize chystají další divácky vděčné realitní kalibry. Čím překvapí ČT? 
Zajímají nás také soutěžní reality show, ale na vysoké společenské úrovni. Připravili jsme ve spolupráci s BBC taneční reality show s názvem Star Dance, v níž budou o přízeň diváků i poroty usilovat celebrity a profesionální tanečníci. Pořadem bude provázet Marek Eben a Tereza Kostková. Na rozdíl od ostatních reality show zde soutěží známé osobnosti, které dávají v sázku své profesní úspěchy a renomé.  Každý týden budou muset nacvičit dva tance, které pak předvedou ve dvojici s profesionálem. Hodnotí je porota i diváci – ti mohou výrazně zvrátit celkové hodnocení a zamíchat kartami.  


Je tady i další reality show, splnilo Udělám cokoli vaše očekávání?
Ano. Divákům se líbí. V letošním roce jsme jej odvysílali celkem devětkrát a průměrně ho sledovalo více než milion diváků.  Pořad mají v oblibě nejvíce ženy, vyhledávají jej převážně diváci se základním vzděláním a vyučení.  Průměrná sledovanost byla podle ATO 12,4 %.


Jaké pořady jsou v podzimní nabídce ČT? 
Je jich celá řada. Především dva nové původní seriály Poslední sezóna (od 16.10.) a Horákovi (od 6.9.). A také nově zařazené zábavné pořady i mimo víkendové vysílání. To je pouze část hlavních novinek podzimního schématu. Chybět nebudou ani publicistické a dokumentární pořady, jak domácí – třeba pokračování cyklu Případ pro Ombudsmana nebo další dokumenty 13. komnata – tak zahraniční; například pro mnohé kontroverzní dokument Michaela Moora Fahrenheit 9/11. K dalším pořadům bude patřit britský seriál Podfukáři, repríza Panoptika Města pražského z našeho archivu nebo premiérový film Sametoví vrazi. Na podzim budeme vysílat zábavné pořady nejen v sobotu, ale i v úterý – mimo jiné Bolkoviny nebo Abecedu hvězd. Na své si přijdou i fotbaloví fanoušci, fotbalová liga se totiž vrátila na obrazovku ČT.


A je zájem o klasické divácké soutěže?
Ano. Každý všední den Česká televize nabízí divákům vědomostní test AZ-kvíz – jde o tzv. soutěž pro každého. Kromě toho vysíláme dynamickou vědomostní soutěž pro zvídavé děti AZ-kvíz Junior a soutěž Bludiště pro školní družstva, od nichž napínavá hra vyžaduje odvahu, fantazii, vědomosti, ale i kus štěstí a obchodního talentu.


Velkou sledovanost vykazuje Možná přijde i kouzelník – uvažujete ještě o nějaké další klasice, třeba Televarieté?
Samozřejmě, že i nadále budeme naše unikátní televizní archivy využívat, včetně zábavných pořadů. Téměř dvacet let stará série Možná přijde i kouzelník má stále své obdivovatele. Průměrný rating dosáhl i po několikaletém opakování 12,3 %, podíl na divácích téměř 30 %. V oblibě je tento cyklus především u žen, starších diváků a lidí se středoškolským a základním vzděláním.


A jakou mají sledovanost převzaté pořady magie a kouzel?
Derren Brown a jeho magie přilákala o prázdninových měsících přibližně 6 % diváků starších patnácti let, především muže, starší diváky středoškolsky a vysokoškolsky vzdělané.


Hovoří se také o speciálním kanálu pro děti. Jsou už k dispozici nějaké podrobné informace?
Na projektu dalšího kanálu ČT pracuje.  Pro jeho spuštění je ale předpokladem funkční veřejnoprávní multiplex.


Víc nám k tomu neřeknete?
Určitě, až přijde čas…


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .