Martin Kindernay buduje novou televizi

radiotv22Nová televizní studia v Praze a Hradci Králové buduje provozovatel TV3 Martin Kindernay. Do měsíce hodlá spustit vlastní vysílání bez účasti investora TV3, které bude financovat z úvěrů získaných v uplynulém týdnu.

Vlastní vysílání bez účasti nynějšího investora metropolitní televize TV3 připravuje Martin Kindernay. V současné době buduje nová televizní studia v Praze a Hradci Králové, ze kterých by měl do měsíce zahájit terestrické vysílání na frekvencích, ke kterým vlastní licence společnost RTV Galaxie. Kindernay to dnes řekl v rozhovoru pro server RadioTV.

Kindernay získal bankovní úvěr

Vstupu lucemburské společnosti European Media Ventures (EMV), vlastníka servisní organizace TV3, do RTV Galaxie se Kindernay nadále nebrání. Vlastní studia by mu ale podle jeho slov měla zlepšit vyjednávací pozici s EMV. Kindernay odmítnul informace o tom, že by jednal s novým investorem. K tomu mu měl podle Českého rozhlasu pomoci šéf České strany národně sociální Jan Šula.

Kindernay kontakt se Šulou nepopírá, odmítá však jeho spojování s údajným novým investorem. Peníze na rozjezd vysílání bez účasti EMV podle svých slov získal prostřednictvím úvěrů minulý týden. Jak dodal, jedná se o desítky milionů korun. Původ peněz nespecifikoval. Vstup současného investora TV3 do společnosti RTV Galaxie Kindernay podmiňuje zastavením veškerých právních kroků vůči jeho osobě.

Možná se vrátí Galaxie

Pokud Kindernay zahájí vlastní terestrické vysílání v Praze a Hradci Králové, kde vlastní licence, budou jej muset kabelové společnosti v těchto městech zařadit do základní nabídky místo TV3. O názvu nové stanice Kindernay zatím jenom uvažuje. Rád by se vrátil ke Galaxii, se kterou původně v Hradci Králové začínal. Ochrannou známku na tento název ale vlastní společnost CET 21.

Investor TV3 po Kindernayovi požaduje splacení smluvních pokut v celkové výši 110 milionů korun, zejména kvůli nedomluvenému převodu terestrických licencí TV3 na společnost RTV Galaxie. K tomu došlo poté, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zamítla převod na lucemburskou společnost KTV. Investor tvrdí, že Kindernay měl vyčkat jeho instrukcí a podle nich založit českou společnost, na kterou měl převést licenci.

Vysílání může začít 5. prosince

Podle EMV však Kindernay podal žádost o převod licence na společnost RTV Galaxie za jejími zády a tudíž ji podvedl. Kindernay takový výklad odmítá. Na přípravě nových televizních studií se podle něj zatím podílí asi 25 lidí. O zahájení nového vysílání rozhodne licenční rada, které Kindernay zaslal dvě žádosti o přerušení vysílání. Jednu bez bližšího specifikování, která mu umožňuje přerušit vysílání na dobu jednoho měsíce, a druhou, odůvodněnou technickými problémy.

Pokud by rada uznala technické problémy, mohl by Kindernay přerušit vysílání na dobu delší než 30 dní – podle toho, kolik času by mu poskytli radní. V prvním případě by musel zahájit vysílání již 5. prosince, protože o přerušení vysílání požádal již 6. listopadu. Kindernay tvrdí, že v současné době nevysílá, i když  servisní organizace šíří program TV3 prostřednictvím terestrických vysílačů. Toto vysílání Kindernay označuje za pirátské a neautorizované.

Plné znění rozhovoru s Martinem Kindernyaem, ale také s generálním ředitelem TV3 Janem Martinkem, přineseme v pondělí

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .