Markíza získala Indiana Jones dříve než Nova

radiotv22Trilogii Indiana Jones uvede Markíza během vánočních svátků. S její programovou nabídkou na Vánoce a Silvestra vás seznámíme v tomto článku.

Dříve než televize Nova odvysílá slovenská Markíza filmovou trilogii Indiana Jones. Jak serveru RadioTV sdělil Jozef Gogola z oddělení Public Relations této stanice, první film s názvem Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy uvede Markíza ještě před vánočními svátky 15. prosince. Další dva díly budou následovat po Vánocích a Silvestru.

Nova zaspala?

Film Indiana Jones a chrám zkázy uvede Markíza 26. prosince a Indiana Jones a poslední křížová výprava diváci uvidí 5. ledna. O získání vysílacích práv na atraktivní trilogii již několik let neúspěšně usiluje televize Nova. Vladimír Železný však koncem listopadu naznačil, že jeho stanice je už blízko k uzavření dohody. Ve vysílání se Indiana Jones ale objeví nejdříve v příštím roce.

Večer před Štědrým dnem Markíza uvede premiéru seriálu producenta Aarona Spellinga Titani. Na štědrovečerním programu jsou pohádky české, slovenské a ruské podukce: Tři oříšky pro Popelku, Byl jednou jeden král, Popolvár najväčší na svete, Kráľ drozdia brada, Krásna Varvara, ale také premiéra pohádky Z pekla štěstí 2, ve které hraje Karel Gott, Helena Růžičková, Michaela Kuklová a další. Na 25. a 26. prosince Markíza chystá dvě pokračování pohádky Princezna ze mlejna.

Vánoční show v přímém přenosu

Na Štědrý večer stanice uvede film 101 dalmatínů a Kazatelovu ženu. O den později Zaklínače koní, 28. prosince Armagedon a 29. prosince Pelíšky a thriller Vyšší princip s Al Pacinem. Na programu je také dvoudílný historický velkofilm Johanka z Arku (23. a 30. prosince). Od 29. prosince do 1. ledna Markíza odvysílá čtyřdílný dobrodružný film Piráti.

Markíza nezapomněla také na vlastní tvorbu. Na Štědrý den připravuje ve spolupráci s Nadací Markíza přímo v areálu televize v Záhorské Bystrici na kraji Bratislavy akci Štědrý den s Markízou, ze které budou pravidelné živé vstupy. O den později uvede koncert Slovensko bez bariér a na Nový rok speciální vydání pořadu Všichni jsou za dveřmi. Na Tři krále je na programu záznam koncertu Lucie Bílé.

Markíza chystá nové pořady

Silvestr na Markíze bude v podobném duchu jako na Nově. Letošní silvestrovská oslava nese název Kouzelná noc – Silvestr 2001 a bude trvat celé čtyři hodiny. Stanice jí natáčela ve filmových ateliérech na Kolibě celý týden a vystřídalo se v ní na 300 účinkujících. Ze známých jmen třeba Karel Gott, Michal Dočolomanský, Janek Ledecký, Miro Žbirka, skupina Elán a další. Program doprovází humorné scénky Joža Pročka a Vila Rozborila.

Silvestrovskou noc obohatí komedie Pan Magor, Tři vejce do skla a Kdo je to děvče, kde hlavní roli ztvárnila zpěvačka Madonna. Hned na Nový rok Markíza uvede úspěšný český film Musíme si pomáhat, který aspiroval na Oscara, a thriller Podezření. Druhý lednový večer diváky čeká Tanec s vlky, na 4. ledna Markíza přichystala film Souboj cti. Od začátku ledna také dojde k částečné změně vysílací struktury. Podle Gogoly přibude několik nových pořadů vlastní výroby.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .