Markíza přebrala STV Večery Milana Markoviče

radiotv22Poprvé se Markovič na Markíze objeví již zítra. Slovenská televize kontruje zavedením nového talk show Promülle moderovaného zpěvákem Richardem Müllerem.

Slovenské komerční televizi Markíza se podařilo po dvou letech přebrat veřejnoprávní Slovenské televizi (STV) úspěšné talk show Večer Milana Markoviče. Jde o jeden z nejsledovanějších pořadů STV, jehož ztráta se projeví na sledovanosti televize. Veřejnoprávní stanice se však nevzdává a připravila pro své diváky novou talk show Promülle se zpěvákem Richardem Müllerem.

Zatímco získání Milana Markoviče je pro Markízu sázkou na jistotu, úspěch nového pořadu s Richardem Müllerem na STV je diskutabilní. Zpěvák již dříve připravoval podobný pořad pro kabelovou televizi Luna, který stanice později zrušila kvůli Müllerovově drogovému excesu na obrazovce televize Markíza. Zpěvák se tehdy v exkluzivním rozhovoru přiznal ke konzumaci drog a veřejně ji chválil. Markíze kvůli tomu hrozila vysoká pokuta od slovenské Rady pro vysílání a retranslaci.

Markíza bude mít „Volejte řediteli“

Večer Milana Markoviče se poprvé na Markíze objeví v pátek 4. ledna. Stanice pro něj zvolila poměrně pozdní vysílací čas od 22.20 hodin. Podle agentury TASR se Markovič na obrazovce bude objevovat jednou měsíčně, ve zbývajících týdnech jeho Večery vystřídají relace Růžové brýle, Noční lampy a Všichni jsou za dveřmi. Markíza od Nového roku připravila také novou reality show Agent 002 a zvýšila periodicitu pořadu Ze zákulisí Markízy, což je obdoba pořadu Volejte řediteli na Nově. Dříve jej Markíza vysílala jednou za 14 dní v sobotu odpoledne, od ledna to bude každou neděli od 12.45.

Kromě toho Markíza připravila nový zábavný pořad VILOmeniny s moderátorem Vilem Rozborilem, bulvární čtrnáctideník Na střeše, seznamovací relaci Srdeční záležitosti a hitparádu HITBOX. U několika pořadů dochází ke změně vysílacího času, podrobnosti naleznete v této tiskové zprávě. V březnu začne Markíze konkurovat nová televize JOJ, na kterou se přejmenuje nynější síť regionálních televizí Global, ovládaná společností Česká produkční invest blízké TV Nova.

Müller se inspiroval u ČT

Slovenská televize počítá s tím, že nové talk show Richardem Müllerem zaujme nejen mladou, ale i střední generaci. Obavy z dalšího drogového excesu STV nemá. „Problémů při spolupráci s Richardem Müllerem se neobáváme, je totiž ošetřená koprodukční smlouvou,“ řekla agentuře SITA vedoucí tiskového oddělení STV Tatiana Kasalová. Pořad Promülle se ve vysílání poprvé objeví v pátek 11. ledna na programu STV 1, tedy týden po Markovičově premiéře na Markíze.

Prvním hostem Müllerovy talk show by měl být slovenský ministr kultury Milan Kňažko, který si do televizního studia přivede také syna. V každém dílu relace Promülle moderátor zazpívá písničku složenou na počest hosta, ale také píseň na jeho přání. Müller se také mírně inspiroval od pořadu České televize Profese, neboť v každém talk show sehraje malé divadelní představení, ve kterém se převtělí do hostovy profese. Pořad o délce 45 minut bude mít měsíční periodicitu a televize zatím počítá s deseti částmi.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .