Marek Kindernay: Galaxie sport rozšířila programovou nabídku

Programový ředitel Galaxie sport Marek Kindernay hodnotí pro RadioTV rozsáhlou nabídku sportovních televizních pořadů a rovněž neblahé sloučení dvou gigantů Karnevalu a UPC, coby monopolu na poskytování kabelové televize v České republice.

Jste programovým ředitelem Galaxie sport TV. Mohl byste říci jaké novinky mohou očekávat diváci v podzimní nabídce?


Galaxie sport připravuje velmi bohatou a rozšířenou podzimní nabídku. Téměř všechny sportovní světové soutěže, které jsou v nabídce našeho sportovního programu, se dočkaly výrazného rozšíření. Jde především o vysílání klíčového produktu kanadsko-americké NHL. V blížící se nové sezóně odvysíláme 100 přímých přenosů základní části, 35 přenosů play-off NHL a tradičně kompletní finálovou sérii.


 


Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na více než dvojnásobné rozšíření přímých přenosů z nejprestižnější fotbalové ligy Premier League. Galaxie sport přinese v přímém přenosu pět zápasů z každého kola. Nově připravovaný magazín “Premier League Preview“ bude mít svoji premiéru na Galaxii sport 29. září. Tento půlhodinový magazín, každý pátek ve 20:00 hodin, představí zajímavosti, rozhovory a reportáže před každým víkendovým programem ligy.


 


Každý čtvrtek se již tradičně budou diváci setkávat s magazínem “Světový fotbal“, ve kterém přinášíme informace z ligových soutěží celého světa, Ligy mistrů a mnoho dalších zpráv ze světového fotbalu.


 


V říjnu připravuje Galaxie sport přímý přenos rozhodujícího utkání baráže o účast na ME 2007 fotbalistů do 21 let. Objeví se také reprízy zápasů české fotbalové reprezentace, které doplní širokou fotbalovou nabídku. Dvojnásobného rozšíření se dočká rovněž zámořská basketbalová NBA.


 


Celkem bude odvysíláno 48 přenosů základní části NBA a 20 přenosů play-off a navíc opět kompletní finálová série. Absolutní novinkou na Galaxii sport bude vysílání přímých přenosů říjnové Světové série baseballové MLB, která v USA patří tradičně k nejsledovanějším televizním pořadům vůbec. Pokračovat bude na Galaxii sport také vysílání kompletní tenisové série ATP Masters.


 


Kromě tradičních sportů jistě nabídnete i netradiční sportovní adrenalin. Mohl byste zmínit alespoň některé lahůdky?


Z adrenalinových sportů vysíláme každý týden třicetiminutové magazíny z netradičních sportů jako je wakeboarding, windsurfing nebo kiteboarding. S adrenalinovými sporty se budou diváci setkávat pravidelně i v zimním období.


 


Jste sportovní televize, která se může pyšnit celou řadou převzatých sportovních pořadů. Věnujete se také výrobě pořadů vlastních? 


Vlastní tvorba Galaxie sport patří nejsledovanějším sportům (NHL a Premier League) a světovému sportovnímu zpravodajství. Od srpna jsme začali vyrábět studiový živě moderovaný pořad nazvaný “Týden v Premier League“. Každé pondělí ve 20 hodin si moderátoři Jakub Otava a Tomáš Radotínský k sobě zvou atraktivní hosty, se kterými společně hodnotí nejzajímavější momenty uplynulého týdne v anglické Premier League. Podobný živě vysílaný pořad s názvem “Týden v NHL“ připravujeme na říjen z hokejového prostředí. K vlastní tvorbě patří také několikrát denně aktualizované zpravodajské relace „Sportovní Expres“ a „NHL News“.


 


Galaxie je v nabídce UPC Karneval. Změnilo se pro vás něco po této fúzi – například ceny za zásuvku?


Ta fúze ještě nebyla schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže, takže nebyl pro změnu ceny důvod. Nezastíráme ale, že z téměř osmdesátiprocentního ovládnutí trhu jedním hráčem, nemáme radost, obzvláště v situaci, kdy si tento hráč buduje kromě sportovního i další, vlastní programy. Nevím, jak je ÚOHS  se schvalováním této fúze daleko, ale v novinách se po oznámení psalo, že úřad v této souvislosti zajímá spíše konkurenční situace na trhu s internetem, než vlastní trh kabelových televizí. Zřejmě by se ÚOHS  měl zajímat i o trh poskytování televizního programu a provázanost operátorů sítí a dodavatelů programů.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .