LOH v televizích: 4+1 olympijský kanál v Německu

Německá veřejnoprávní televize ARD/ZDF připravila olympijským fandům čtyři specializované digitální kanály. Tyto programy jsou k dispozici i českým divákům, kteří mají digitální satelitní příjmač, tedy hlavně abonentům platformy UPC Direct. Žádná jiná evropská televize nenabídne svým divákům takový olympijský servis jako německá veřejnoprávní ARD/ZDF. Kromě toho, že pokryje celodenní program střídavě na svých hlavních kanálech, připravila olympijským fandům čtyři specializované digitální kanály. Tyto programy jsou k dispozici i českým divákům, kteří mají digitální satelitní příjmač, tedy hlavně abonentům platformy UPC Direct.

Běžný sportovní fanoušek se jistě spokojí s celodenní porcí přímých přenosů doplněnou o noční sadu záznamů, kterou nabízí Česká televize. Pro zaníceného příznivce ovšem při tak velkém množství sportovních disciplín, jaké bude probíhat v Aténách, nutně vyvstane problém, kdy se právě jeho oblíbené disciplína do přímého přenosu nevejde. Díky německé veřejnoprávní televizi si bude moci sportovní fanda poprvé v evropské historii Olympiádu užít zcela podle své chuti.

Německá veřejnoprávní televize připravila hned čtyři specializované sportovní kanály, které podrobně zmapují olympijský program. Kapacity na to má, pro LOH dočasně využije svých digitálních kanálů EinsMuXx, ZDFdokukanal, ZDFtheatrekanal a EinsFestival. Kanály jsou dočasně pojmenovány Athen 1 až Athen 4 a každý z nich se bude věnovat konkrétní sadě sportovních disciplín tak, aby se každý souboj dostal na obrazovku v přímén přenosu.

Athen 3 představí česká želízka v ohni

Athen 1 (EinsMuXx) se bude věnovat plavání, jezdectví, jachtingu, sportovní gymnastice a stolnímu tenisu. V první olympijském týdnu půjde bezesporu o nejsledovanější kanál, protože plavání je tradičně po atletice druhou nejpopulárnější disciplínu.

Athen 2 (ZDFdokukanal) se bude věnovat hlavně lehké atletice, cyklistice, vzpírání, plážovému volejbalu, badmintonu a tenisu. Aténská dvojka se stane nejsledovanějším kanálem pro druhý olympijský týden, kdy se ke slovu dostane lehká atletika.

Athen 3 (ZDFtheatrekanal) se bude věnovat hlavně sportovní střelbě, veslování, kanoistice, vodnímu slalomu, boxu, házené a šermu. Z hlediska sledovanosti trojka obstará asi nejméně úspěšné disciplíny, ovšem český fanoušek by právě zde mohl vidět nejvíce našich medailových úspěchů.

Athen 4 (EinsFestival) se bude věnovat hlavně pozemnímu hokeji, fotbalu, volejbalu, basketbalu, vodnímu pólu a judu. Půjde tedy o kanál věnovaný převážně příznivcům klasických kolektivních míčových sportů.

Tyto čtyři kanály budou vysílat přímé přenosy každý den od devíti ráno do jedenácti večer, v noci se spojí Athen 1 s Athen 4 a Athen 2 s Athen 3 a přinesou dva proudy záznamů toho nejzajímavějšího z předchozího dne.

Ani němečtí diváci, kteří nemají možnost příjmu digitální televize, o olympijské hry nepřijdou. Plnohodnotný olympijský servis nabídnou také klasické programy ARD (Das Erste) a ZDF. Každý den přinesou podobně jako naše ĆT2 celodenní porci přímých přenosů a noční dávku záznamů. Zajímavostí je, že na rozdíl od České televize se budou střídat, v sobotu ZDF, v neděli ARD, v pondělí ARD, atd.

Olympiáda na UPC Direct

Pokud má český fanda digitální satelitní příjmač a nevadí mu německý komentář, může si všechny čtyři programy pohodlně naladit i u nás. Paket ARD Digital a ZDF.vision vysílají na družici Astra 19,2°E s horizontální polarizací, kteroužto družici využívá také česká digitální platforma UPC Direct.

Nejjednodušší příjem těchto kanálů u nás budou mít právě abonenti UPC Direct s nejběžnějšími receivery Phillips, kteří nebudou muset pátrat mezi stovkami digitálních programů. Společnost UPC totiž dočasně přesunula kanály Athen 1 až Athen 4 na přednostní pozice 96 až 99.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .