Informace ČT k pátečnímu souběhu přímých přenosů sportovních utkání v hokeji a fotbale

radiotv221Tento pátek 12. dubna 2002 dojde na programech České televize a TV Nova k souběhu přímých přenosů sportovních utkání. Dle programu TV Nova bude od 16.30 hodin vysíláno utkání fotbalové Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostravou a Spartou Praha.  Česká televize, majitel exklusivních vysílacích práv na hokejovou extraligu, bude v přímém přenosu na ČT2 vysílat od 17.00 hodin čtvrté finálové utkání hokejového play off Extraligy ledního hokeje mezi HC Vítkovice a HC Spartou Praha.
Česká televize iniciovala jednání o možnosti změn začátku obou utkání tak, aby měl potencionální divák možnost sledovat prostřednictvím televizní obrazovky obě dvě utkání, či alespoň podstatnou část z obou utkání.
Návrh České televize na posunutí začátku hokejového utkání o 30-60 minut směrem k večeru byl včera přijat jak majitelem hokejových vysílacích práv společností, tak i řídícím orgánem extraligy ledního hokeje.
Česká televize požádala televizi Nova, aby obdobný vstřícný krok učinila i ona a po dohodě s řídícím orgánem fotbalové ligy a majitelem vysílacích práv iniciovala posun začátku fotbalového utkání opačným směrem. Cílem ČT bylo zajistit co největšímu množství diváků dostupnost obou přímých přenosů. Tato možnost byla televizí Nova odmítnuta.
Jednostranný posun začátku vysílání jen jednoho utkání nic nevyřeší, proto Česká televize nebude, po rozhodnutí TV Nova, nadále usilovat o posun začátku vysílání přímého přenosu finálového utkání Extraligy ledního hokeje. Čtvrté páteční finálové utkání bude v přímém přenosu odvysíláno na programu ČT 2 v původním čase.
David  J i r u š e k
pověřený vedoucí PR&Promotion
Česká televize

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .