Hvězdy u piana předčasně skončí; uspěje Bailando na Nově?

Hudební show, ve které zazní oblíbené písničky a dva týmy složené ze zpívajících celebrit s klavíristou coby kapitánem v čele budou luštit hudební tajenku. Čeká vás večer plný zábavy. Takto anoncovala Televize Prima hudební show Hvězdy u piána. Půlmilionová sledovanost ale odsunula tuto podívanou z pátečního večera na nedělní podvečer a po dvou měsících po odvysílání prvního dílu vedení Primy přiznává zastavení výroby a vysílání.

 „Formát pořadu i jeho obsazení byly velmi kvalitní, nicméně jeho sledovanost a ekonomické výsledky nesplňovaly naše očekávání,“ řekl výkonný ředitel Prima TV Petr Chajda. Současně potvrdil, že i nadále trvá zájem televize o spolupráci s Helenou Vondráčkovou na dalších formátech a pořadech Prima TV. „Smlouva na tento pořad mi neumožňuje se jakkoliv vyjadřovat k činnosti producenta. Těším se ale na další spolupráci s televizí Prima,“ řekla dnes Helena Vondráčková.


Licenci k pořadu, jehož původní název zní The Lyrics Board, koupila podle ČTK Prima ze zahraničí od společnosti Like It Love It Productions Ltd. Pod různými jmény ho vysílaly více než dvě desítky televizních stanic nejen v Evropě, ale třeba i ve Vietnamu. Hvězdy u piana jsou dalším pořadem, u kterého Prima reaguje na nižší sledovanost. Na konci března oznámila, že dočasně zastaví pořad založený na hereckých improvizacích s názvem Konečně jsi tady.


Zatímco Prima má v posledních měsících s novými formáty problémy, Nově se daří. Úspěch lze očekávat i od mohutně promované reality show Bailando – Tančím pro tebe, která „navazuje“ na úspěšnou show Stardance – když hvězdy tančí, kterou na konci loňského roku s velkým úspěchem odvysílala Česká televize. Jednotlivá pokračování sledovaly v průměru 2 miliony diváků a finálový večer shlédlo téměř 2,5 milionu lidí.


Bailando odstartuje na Nově tento pátek v osm večer a s velkou pravděpodobností značně zamíchá s koláči sledovanosti, které v pátek tradičně ovládá veřejnoprávní televize. „Osm párů, během osmi pátečních večerů bude bojovat o naplnění snu svých nejbližších. Osm celebrit bude pomáhat osmi lidem. Komu z nich se podaří zvítězit? Přímým přenosem provází Dalibor Gondík a Kristina Kloubková. Účinkují L. Borhyová, A. Gondíková, P. Kostovčíková, I. Kubelková, J. Paulová, J. Bednárik, J. Bursa, T. Krejčíř, J. Mádl, Z. Podhůrský, R. Tesařík a další,“ anoncuje televize tříhodinový přenos.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .