Gladiátor na ČT končí, nahradí ho Televarieté

radiotv22Úterní večery jako souboj normalizační zábavy – Česká televize bude konkurovat Malému pitavalu z velkého města na Primě sérií Milí Bakaláři z 80. let. Nova ponechá úterní večer úspěšné soutěži Chcete být milionářem?

Archivní zábava typu Televarieté nahradí od příštího týdne soutěž Gladiátor na České televizi. Ta se dnes na veřejnoprávní obrazovce objeví naposledy, protože nenaplnila očekávání vedení ČT. Sledovanost Gladiátora od jeho uvedení v únoru letošního roku neustále klesala a u posledních dílů se pohybovala okolo pěti procent. Díky malému počtu diváků klesnul podíl prvního programu ČT pod úroveň televize Prima. Mimo jiné i kvůli dalšímu prime-timovému „propadáku“ ČT, úterní politické diskusi Bez imunity.

Oba pořady televize stahuje z vysílání. Slabé úterní a středeční večery, kdy ČT od 20 hodin zařazovala Bez imunity – Volby 2002 a Gladiátora by měly posilnit, dohnat dřívější sledovanost ČT 1 a odsunout Primu opět na třetí příčku v podílu na trhu. Zatímco Gladiátora nahradí archivní zábava z posledního dsetiletí, na středeční večery přichystala ČT šestidílný cyklus Milí Bakaláři z 80. let, kterým provází herec Vladimír Menšík. Televarieté, které příští úterý poprvé nahradí pořad Bez imunity, ovšem nebude z 80. let, ale z roku 1993.

Prima vede nad prvním programem ČT nepřetržitě od začátku května. Již v dubnu se jí ale podařilo ČT 1 předstihnout alespoň na dobu jednoho týdne. K raketovému nárůstu jí pomohla osvědčená nedělní talk show Nikdo není dokonalý, která obstála i při konkurenci soutěže Nejslabší! Máte padáka! na Nově, ale také velmi dobře sledované čtvrteční romantické filmy a úterní seriál Chalupáři, který nyní nahradil Velký pitaval z malého města. Velmi dobře si také vede Receptář prima nápadů, německé kriminální seriály a nově také Carusoshow.

Spíše ženská televize Prima dokázala přitáhnout i mužského diváka přenosy z fotbalové Gambrinus ligy, mistrovství světa v závodech formule 1 a silničních motocyklů. Mezi dlouhodobě nejúspěšnější pořady Primy patří nedělní Svět 2002. Oproti tomu sledovanost ČT ztrácí – především díky špatnému programmingu. Leckdy by přitom stačilo zamíchat vysílacími časy jednotlivých pořadů. Je to poněkud překvapivé, protože programový ředitel ČT Petr Koliha přišel na Kavčí hory z Primy, kde se podílel na nastartování současného růstu druhé celoplošné komerční televize u nás.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .