Galaxie sport, s.r.o. se ohrazuje proti spekulativním tvrzením Jana Obrmana

radiotv221Dne 10.04.2002 byla na serveru „RadioTV“ uveřejněna tisková zpráva s nadpisem „TV3 se ohrazuje proti tvrzením RTV Galaxie o satelitním vysílání“ podepsaná panem Janem Obrmanem.  Byť nejsem příznivcem řešení problémů cestou médií, nezbývá mi v tomto případě jiný postup, protože pan J.Obrman aniž se mnou cokoliv alespoň telefonicky řešil, napadá ve své tiskové zprávě společnost Galaxie sport, s.r.o., které jsem jednatelem.
V uvedené tiskové zprávě p.Obrman uvádí: „., že RTV Galaxie využila vysílání k testovacímu či promo vysílání program jiné televizní stanice – Galaxie Sport.“ Mohu jen konstatovat, že toto je zavádějící a spekulativní tvrzení, směřující k poškození mé společnosti. Galaxie sport, s.r.o. požádala RRTV o udělení licence pro TV vysílání prostřednictvím družice a televizních kabelových rozvodů. Této žádosti RRTV vyhověla a licenci Rozhodnutím o udělení licence, které nabylo právní moci dne 28.března 2002, mojí společnosti udělila. Galaxie sport, s.r.o. zahájila vysílání s názvem programu Galaxie sport a logem Galaxie sport dne 1.dubna 2002. Do tohoto data žádný program nevysílala.
Dále p.Obrnam hodnotí účinnost zabezpečení programu kódovacím systémem IRDETO. Tento systém ve variantách 1,2 a 4 je stále používán (stačí se podívat na přehled satelitů, programů a použitých kódovacích systémů). O tom zda tento systém je či není dávno překonaný je možné sáhodlouze polemizovat. Pohledem na reakce diváků právě na internetových fórech, na které se p.Obrman odvolává, v jiných jemu vyhovujících souvislostech, je možné vysledovat, jak rychle jsou uváděné kódovací systémy napadány a následně pirátsky užívány.
Věřím, že další podobné problémy bude p. Jan Obrman řešit nejdříve se mnou, a až následně medializovat.
V Hradci Králové 10.04.2002
Jiří Hojgr
Galaxie sport, s.r.o.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .