Galaxie sport je ode dneška v sítích UPC

radiotv222Do konce týdne bychom mohli podepsat smlouvu i se společností Intercable CZ, tvrdí majitel a jednatel Galaxie sport Jiří Hojgr. Ode dnešního dne může Galaxii sport sledovat 220 tisíc domácností v České republice.

Ze 70 na 220 tisíc se ode dnešního dne zvýšil počet českých domácností, které mohou přijímat kabelový a satelitní kanál Galaxie sport. Zástupci stanice v pondělí večer podepsali smlouvu s největší tuzemskou kabelovou společností UPC, díky níž se televize objevila v rozšířené programové nabídce Klasik a v digitální satelitní platformě UPC Direct. „V jednáních pokračujeme. Předpokládám, že do konce tohoto týdne dojde k uzavření smlouvy mezi Galaxií sport a Intercable CZ,“ řekl na dnešní tiskové konferenci majitel a jednatel Galaxie sport Jiří Hojgr.

UPC musela kvůli zařazení nového programu vypustit polskou stanici TVN. „Provedli jsme si průzkum, podle kterého byl tento kanál málo sledovaný. Navíc se chystá přejít z analogovoého na digitální vysílání,“ vysvětlil generální ředitel UPC Václav Bartoň. V síti druhé největší kabelové společnosti Intercable by se měla Galaxie sport objevit od 1. listopadu. Poté by jí mohlo sledovat 320 až 330 tisíc domácností. Signál nového sportovního kanálu šíří také třetí kabelový operátor TES Media a 15 menších kabelových společností. Všechny jej zařadily do rozšířené, tedy dražší programové nabídky.

Obě Galaxie se oddělily

Na Slovensku zatím Galaxie sport vysílá pouze v Martině, Dubnici nad Váhem a Popradu. V kabelových sítích UPC Slovensko se nový program zatím neobjeví, ode dneška jej ale mohou naladit slovenští diváci, kteří přijímají satelitní nabídku UPC Direct. Další možností je individuální satelitní příjem, pro který je potřebné zakoupit dekódovací kartu přímo od společnosti Galaxie sport.

Rozšíření pokrytí Galaxie sport doprovází rozsáhlé změny. Stanice ukončila k 30. září spolupráci se společností RTV Galaxie, která v Praze a Hradci Králové provozuje terestrickou televizi Galaxie. „Program terestrické Galaxie se úplně odpojil a ani se už nevyrábí v Hradci Králové (sídlo Galaxie sport, pozn. RadioTV),“ tvrdí programový ředitel Galaxie sport Marek Kindernay, který do konce září zastával funkci výkonného ředitele RTV Galaxie. Terestrická Galaxie čeká na souhlas Rady pro rozhlasové a televizní vysílání s převodem licencované společnosti RTV Galaxie na firmu GES Media Holding, která ovládá televizi Prima. Poté se definitivně přestěhuje do Prahy a bude vysílat ze sídla Primy na Palmovce.

Změní se grafika i logo

Od 7. října se změní logo a grafika Galaxie sport. V novém logu dominuje slovo „sport“, zatímco „Galaxie“ odchází jakoby do ústranní. Výrazně se také sníží podíl hudby v celkovém programovém schématu Galaxie sport.. „Chceme se orientovat především na sport, takže hudba se objeví jenom v patnácti až dvacetiminutových předělech, a zabere maximálně hodinu vysílání denně,“ vysvětlil Kindernay. Změnu grafiky i loga si televize připravila u příležitosti zahájení nové sezóny NHL, což je podle Hojgra nejdůležitější programová složka nového sportovního kanálu.

Kromě přenosů a záznamů jednotlivých zápasů se na Galaxii sport objeví také pořady NHL News, Power Week a Týden v NHL. Televize při jejich přípravě využije spolupracovníka Zdeňka Matějovského, akreditovaného na všechny zápasy NHL v Kanadě i Spojených státech. Druhou nejdůležitější programovou složkou nové televize je fotbal, u kterého Galaxie sport nakoupila práva na celou řadu prestižních soutěží – především anglickou Premiere League a německoui Bundesligu. Podle Hojgra probíhají jednání o právech na zápasy UEFA, Ligu mistrů a některé kvalifikační zápasy Euro 2006,  ovšem mimo skupinu, v níž si zahraje česká reprezentace.

Hojgr: licenci zatím neprodám

Stoprocentním vlastníkem Galaxie sport zůstává Jiří Hojgr. Ten společnost odkoupil v polovině března od Martina Kindernaye. V následujících dvou letech by se podle Hojgra vlastnická struktura licencované společnosti neměla měnit. „Podle zákona musím být po dobu dvou let vlastníkem minimálně 66 procent společnosti. O prodeji Galaxie sport v současné době nejednám.“ Na otázku RadioTV, zda by Galaxie sport nemohla skončit pod křídly mediálního portfolia skupiny GES, která vlastní televizi Prima, Hojgr odpověděl: „Bez komentáře.“ Připustil však, že Galaxie sport vede určitá jednání o vlivu strategických partnerů na provoz televize v průběhu prvních dvou let vysílání.

Příjem Galaxie sport mají tvořit ze 70 procent poplatky od kabelových společností (vesměs jde o osm korun za jednoho koncového uživatele měsíčně) a ze 30 procent výnosy z prodeje reklamního času. Stanice však zatím nemá uzavřenou smlouvu se společností, která by se zabývala hledáním inzerentů. Hojgr to odůvodňuje dosavadním postavením Galaxie sport, kterou do dnešního dne mohlo přijímat pouze několik desítek tisíc domácností. Televize, kterou tvoří 25 stálých zaměstnanců a několik desítek externistů, by ráda v nejbližších letech expandovala do pobaltských zemí a do Ruska.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .