Galaxie slibuje přímé přenosy NHL a Bundesligu

radiotv22Vysílací práva k atraktivním sportovním přenosům získala Galaxie od zkrachovalého Sportu 1, techniku od stanice Hallmark. Vysílat by chtěla i na Slovensku.

Obnovené vysílání metropolitní televize Galaxie by mělo již od Nového roku přinést přímé přenosy kanadsko-americké hokejové NHL, německé fotbalové Bundesligy a anglických fotbalových pohárů F.A. CUP a The Worthington Cup. Na dnešní tiskové konferenci společnosti RTV Galaxie, která je držitelem terestrických licencí televize TV3 v Praze a Hradci Králové, to řekl Karel Šmrha odpovědný za nákup akvizičních pořadů.

Podle výkonného ředitele televize Galaxie Marka Kindernaye získala stanice práva na přímé přenosy NHL pro tuto a příští sezónu včetně předkupních práv pro další dva roky od zkrachovalého placeného kanálu Sport 1. „V letošní sezóně odvysíláme 55 přímých přenosů zápasů NHL včetně semifinále a finále, v příští sezóně to bude až 75 přenosů,“ upřesnil Marek Kindernay, bratr Martina Kindernaye, vlastníka licencované společnosti RTV Galaxie.

Prodá Nova II. fotbalovou ligu?

Z fotbalových přenosů Galaxie nabídne nejlepší zápas z každého kola německé Bundesligy a sestřihy z ostatních zápasů. „Tento kontrakt je víceletý a nabídne našemu divákovi opravdu kvalitní sportovní program,“ ujistil šéf akvizice Šmrha. Kromě toho Galaxie chystá dva týdenní magazíny z evropských a světových fotbalových soutěží, vybrané přátelské zápasy anglické reprezentace, některá derby skotské ligy a vybraná utkání mezinárodních fotbalových pohárů.

Martin Kindernay serveru RadioTV řekl, že se Galaxie nevyhýbá ani jednání s televizí Nova o kontraktu na vysílací práva k tuzemské II. fotbalové lize. „Vše závisí na sponzorech,“ dodal Kindernay. První sportovní lahůdku v podobě přímého přenosu hokejového zápasu týmů NHL Washington Capitals a New York Islanders by měla Galaxie nabídnout již 1. ledna od 21 hodin. Za celý leden by měla Galaxie přinést 11 přímých přenosů zápasů NHL:

Úterý 1.1.2002 – 21:00 – Washington Capitals x New York Islanders
Sobota 5.1.2002 – 19:00 – Detroit Red Wings x Colorado Avalanche
Neděle 6.1.2002 – 20:00 – Columbus Blue Jackets x Nashville Predators
Pátek 11.1.2002 – 01:30 – Philadelphia Flyers x New Jersey Devils
Sobota 12.1.2002 – 19:00 – Philadephia Flyers x New York Rangers
Pátek 18.1.2002 – 01:30 – New Jersey Devils x New York Rangers
Sobota 19.1.2002 – 19:00 – New Jersey Devils x Carolina Hurricanes
Pondělí 21.1.2002 – 19:00 – Boston Bruins x St. Louis Blues
Sobota 26.1.2002 – 19:00 – New York Rangers x Washington Capitals
Neděle 27.1.2002 – 19:00 – Washington Capitals x Buffalo Sabres
Čtvrtek 31.1.2002 – 01:00 – New York Rangers x New York Islanders

Kromě sportu se chce Galaxie výrazně věnovat i hudbě, chystá pokračování úspěšného pořadu Ultramix, hudební magazíny a živě vysílané pořady, do kterých budou moci zasahovat přímo diváci. Ze seriálů stanice nakoupila práva pro americký snímek Hřmění v ráji z roku 1994, Marker z roku 1995 a Stíny nad Waikiki z roku 1996. Programovým ředitelem Galaxie bude Čecho-Kanaďan Karel Kasal, obchodním ředitelem Boris Valčák a technickým ředitelem Roman Balada.

Hledá se sídlo pro pražskou Galaxii

Hlavní sídlo Galaxie se nachází na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové, pražská redakce sídlí v Novodvorské ulici. Podle Martina Kindernaye však jde o dočasné řešení, sídlo pro pražskou metropolitní televizi se dosud hledá. Stanice by chtěla výrazně zasáhnout do pražského reklamního trhu. „Galaxie vyhlásí boj pražským rádiím, která se už před dvěma lety obávala nástupu TV3, kvůli špatnému programového schématu ovšem zcela zbytečně,“ vysvětluje faktický provozovatel stanice.

Podle Kindernaye je sice hradecké sídlo Galaxie zatím pronajaté, společnost RTV Galaxie však počítá s jeho koupí. Techniku, kterou RTV Galaxie používá, odkoupila prostřednictvím kabelové společnosti UPC od televize Hallmark. Firma si ji zažádala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o kabelovou a satelitní registraci, aby se mohla objevit v programové nabídce kabelových společností. Ty nepředpokládají, že se Galaxii podaří do nabídky zařadit do konce letošního roku.

Vše záleží na rozhodnutí rady

Nástupu Galaxie dosud brání rozhodnutí Rady pro vysílání o změně licenčních podmínek RTV Galaxie. Jejich součástí je přejmenování TV3 na televizi Galaxie, změna programového schématu, přejmenování zpravodajských relací z Metropolitního na Pražský expres a zrušení povinnosti šířit program TV3 CZ. Ten vyrábí dosavadní servisní organizace TV3, a.s. ovládaná lucemburskou společností European Media Ventures (EMV), investorem stanice TV3.

Odsouhlasením zrušení nynějších licenčních podmínek by rada odstřihla EMV od vysílání a znehodnotila by tím její dvouletou investici, která dosáhla 600 milionů korun. Za to EMV hrozí vyvoláním mezinárodní arbitráže s Českou republikou. Podle Kindernaye je možné TV3 přejmenovat ihned poté, co rada schválí změnu licenčních podmínek. O program Galaxie údajně projevily zájem také kabelové společnosti na Slovensku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .