Fotbal na ČT: Sparta ano, Slavia ne

Zatímco fotbalová Slavia se s Českou televizí na televizním přenosu svého zápasu dohodnout nedokázala, zápas Sparty a Arsenalu televizní diváci na ČT2 uvidí. Slávističtí fanoušci se tak musí spokojit „jen“ s přenosem na Radiožurnálu.

Vděčným tématem letních dní se na Slovensku stal spor ohledně neodvysílání zápasu mezi Žilinou a pražskou Slávií. Celou kausu sledoval a o jejím průběhu informoval Juraj Koiš na webu slovenské verze RadioTV.
Uplynulo jen několik dni a podobného případu jsme se dočkali i u nás. Fotbalová Slavia prohlásila nabídku České televize na vysílání svých domácích zápasů v evropských pohárech za nedůstojnou svého jména a odmítla ji. Za to se dočkala vlny kritiky, která se na ni snesla ze všech stran – od novinářů přes fanoušky až po fotbalový svaz.


Lekci z vytváření pozitivního image jí vzápětí uštědřil její tradiční soupeř – Sparta. Prakticky hned po nešťastné prezentaci představ slávistických funkcionářů o odměnách za postoupení televizních práv neváhala Sparta ani okamžik a informovala veřejnost o dohodě s ČT ohledně svého zápasu třetího předkola fotbalové Ligy mistrů. Zatímco fanoušci Sparty zápas svého týmu v televizi uvidí, příznivci Slávie se musí spokojit s rádiem.


Jediným médiem, které nabídne přímý přenos dnešního zápasu bude totiž Český rozhlas. ČRo 1 – Radiožurnál dnes večer od 20.45 hodin odvysílá celé odvetné utkání druhého předkola fotbalové Ligy mistrů mezi Slavií Praha a MŠK Žilina v přímé reportáži. Přenos prvního poločasu začíná ve 20.45, druhého ve 21.45. V případě prodloužení a pokutových kopů bude pokračovat i reportáž na ČRo 1 – Radiožurnálu. Doufejme jen, že komentátoři ČRo budou v lepší formě než jejich slovenští kolegové, kteří v utkání hraném v Žilině minulý týden neváhali hráče Slávie označovat jako „Sparťany“.


Slabou náplastí pro televizní diváky je aktuální oznámení Slavie, že zápas s amsterdamským Ajaxem v televizi už bude. Tedy pokud červenobílí porazí dnes večer Žilinu a postoupí do dalšího předkola …


Na Letné se vydali jinou cestou
Jiný přístup k fanouškům zvolil arcirival Slavie, pražská Sparta. Ta se s Českou televizí na odvysílání svého domácího zápasu třetího předkola Ligy Mistrů s londýnským Arsenalem dohodla. Utkání se odehraje ve středu 15. srpna od 20:45 a ČT jej nasadí do vysílání svého programu ČT2. Odveta se bude hrát na londýnském stadionu Emirates o čtrnáct dní později 29. srpna od 21:05. „Spolupráce s Českou televizí probíhá velmi korektně. Jsme velmi rádi, že prostřednictvím celoplošné televize můžeme nabídnout všem divákům tento výjimečný zápas. Zároveň to cítíme jako povinnost k našim fanouškům, partnerům a sponzorům. Česká televize bude vysílat domácí zápas Sparty a na nejlepší cestě je i získání přenosu z Londýna. I v tomto ohledu s Českou televizí úzce spolupracujeme, aby diváci viděli také odvetné utkání,“ prohlásil ředitel komunikace Sparty Lukáš Přibyl.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .