Fotbal na Primě? Čtyři zápasy do konce dubna

radiotv22Sublicence od televize Nova se týká pouze čtyř dubnových zápasů I. fotbalové Gambrinus ligy, v květnu se fotbal na Primě už neobjeví. Podle mluvčí stanice Jany Malíkové existuje zájem o sublicenci na příští rok.

Televize Prima získala sublicenci na vysílání I. fotbalové Gambrinus ligy pouze do konce dubna, celkově se jedná o čtyři zápasy. Serveru RadioTV to řekla mluvčí stanice Jana Malíková, podle níž se poslední ligový zápas na Primě objeví v pondělí 29. dubna. „Fotbalová sezóna končí zápasem 13. května, ale poslední dvě kola nevysíláme,“ řekla Malíková. Vysílací práva k fotbalové Gambrinus lize na léta 2002 a 2003 vlastní televize Nova.

Jednání mezi Novou a Primou o sublicenci probíhala již od konce minulého roku. Prima dokonce oznámila, že první přenos odvysílá koncem února a další zařadí každé březnové pondělí. Nova na to zareagovala tvrzením, že k žádné dohodě o sublicenci nedošlo. Prima nakonec ohlásila změnu programového schématu a fotbalové přenosy nezařadila. Její zájem o fotbal ale trval, stejně jako jednání s Novou. Šéfredaktor zpravodajství Jiří Závozda již začátkem března naznačil, že se schyluje k uzavření dohody.

„Prima TV vedla jednání o této záležitosti určitou dobu, která byla nezbytná k nalezení konkrétního řešení uspokojivého pro všechny zúčastněné strany. Až nyní byly vyřešeny všechny obchodní podmínky jednotlivých zúčastněných stran a dohoda byla uzavřena,“ vysvětluje časovou prodlevu Malíková. Právo první volby zápasu zůstává Nově. Prima musí předem určit den a hodinu, kdy bude přenos vysílat. Jde prakticky o stejné podmínky, za jakých vysílal loni zaniklý kanál Sport 1.

Prima má podle Malíkové zájem o získání sublicence i na další rok. „Nikdy jsme se netajili tím, že máme o sportovní přenosy velký zájem. Jsou divácky atraktivní a do schématu naší televize bezpochyby patří.“ Prima tradičně nakupuje vysílací práva k závodům Formule 1 a mistrovství světa silničních motocyklů. V minulosti odvysílala také několik zápasů české fotbalové reprezentace. Sportovní přenosy na Primě mají přilákat muže, kteří – na rozdíl od žen – patří k méně častým divákům této stanice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .