Epizoda seriálu Městečko South Park v HD formátu

Tvůrci kultovního seriálu Městečko South Park připravili pro své fanoušky lahůdku v podobě epizody v high definition formátu. Na kanále Comedy Central pak ve středu odstartovala již jedenáctá řada tohoto seriálu.

Od úterka 6. března mají všichni uživatelé portálu Xbox Live příležitost stáhnout si zcela zdarma epizodu ze seriálu Městečko South Park v HD formátu. Epizoda Good Times with Weapons je vůbec první a dá se předpokládat že i poslední epizoda tohoto seriálu, která je dostupná ve vysokém rozlišení. Epizoda v HD formátu je určena pouze pro přehrávání na hrací konzoli Xbox 360, kterou vyrábí Microsoft a bude uživatelům Xbox Live k dispozici ke stažení zdarma po dobu dvou týdnů. Na tomto portále lze koupit i ostatní epizody Městečka South Park spolu s dalšími filmy a hrami pro Xbox. Od 13. března zde budou ke stažení i díly nejnovější jedenácté řady seriálu, která odstartovala teprve ve středu 7. března.


Good Times with Weapons
Epizoda Good Times with Weapons (volně přeloženo jako skvělá zábava se zbraněmi) je prvním dílem osmé řady seriálu, celkově se pak jedná o díl s pořadovým číslem 112. Premiéra tohoto dílu byla 17. března 2004. Už původní verze této epizody je zvláštní tím, že opouští velmi jednoduché animační prostředí typické pro tento seriál. Její velká část využívá animace typické pro anime – japonské kreslené seriály ve stylu manga. Autoři se neinspirovali jen technikou a prostředím japonských seriálů ale vypůjčili si i dějové prvky typické pro anime. Čtveřice ze South Parku se tak změní v japonské bojovníky a s pomocí nunčaků a šurikenů bojuje s profesorem Chaosem.


Obecně převedení Městečka South Park do HD formátu nedává moc smysl – animace seriálu je tak jednoduchá, že zvýšení počtu zobrazovaných bodů žádnou přidanou hodnotu nepřinese. Jak již ale bylo uvedeno, použití technik typických pro anime epizodu Good Times with Weapons od ostatních dílů velmi odlišuje a použití HD formátu ospravedlňuje. Reakce prvních diváků na specializovaných diskusních fórech jsou rovněž spíše pozitivní.


Epizoda Good Times with Weapons nabízí opět politicky nekorektní humor pro tento seriál tak typický. Podrobnosti k epizodě, včetně textu ústřední písně „Let’s Fighting Love“, která je povedenou parodií na J-popové skladby z anime seriálů, lze nalézt zde.


Jedenáctá řada Městečka South Park
Jen den po umístění HD verze epizody seriálu na portále Xbox Live odstartovala na kanále Comedy Central již jeho jedenáctá řada. První díl nové řady se jmenuje Apologize (Omluva). Ústřední scéna epizody, ve které se Stanův otec omlouvá reverendu Jesse Jacksonovi za použití slova nigger (n-word) v celostátní televizi, je ke zhlédnutí na domovské stránce Comedy Central.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .